Mekkora cipőt vennétek? (Minden lent hozzá.)

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy szerencsétlenkedek, csak egy kis megerősítés kell.

A lányom belső talpmérete 127 mm. Azt írja ez az oldal, hogy adjak hozzá 5-7 mm-t, az 132-134 mm. Akkor ez alapján 21-es az ő cipőmérete?

Első cipő lesz, D.D.Step, annak a mérettáblázatát néztem.


[link]


Köszönöm, aki tud segíteni!


2023. júl. 17. 10:37
A kérdező szavazást indított:
Igen, 21-es.
Elég a 20-as.
Inkább vegyél 22-eset.
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól mérted, akkor 21-es, igen. Az én lányom lábára is rámegy még a 20-as cipő, nem is nyomja neki, de már inkább a 21-es az ő mérete. Nem baj, sőt kívánatos, hogy 1-2 mm-nél több hely legyen a lábnak. Felnőttként sem kényelmes az a cipő, amiben semmi mozgástere nincs a lábamnak. Ha van lehetőségetek felpróbálni a kiscipőt az lenne a legjobb, mert egyáltalán nem biztos, hogy passzol a lábára, még úgy sem hogy hosszra jó. Vannak gyerekek, akiknek az átlagnál magasabb a rüsztjük, vagy szélesebb a lábuk, vagy nagyon husika. A lányomnak keskeny lábfeje van, ezért neki nem lóg le oldalt a lábfeje a D.D. step oldalt is nyitott szandijáról, de például egy szélesebb lábfejű gyermeknek már nem lenne ideális választás egy ilyen cipő a lábboltozatok fejlődése szempontjából.
2023. júl. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a városotokban babacipő bolt?

Vagy valahol a környéken egy város, ahol van?

Ott le tudják rendesen mérni a baba lábát, hogy ha nekik nincs is olyan pici méret, meg tudják mondani mekkorát rendelj :)

2023. júl. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkorát vennék, amekkora jó rá.
2023. júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Budapest agglomerációban lakunk, úgyhogy el tudunk menni egy boltba, csak nem tudtam, hogy 5 perc próba után látnám - e, hogy kényelmes - e neki vagy sem. 12 hónapos, úgyhogy kommunikálni sehogy nem tudja a lányom. Én látom, hogy rámegy - e vagy sem, de hogy kényelmes - e az ő lábfejére vagy sem... Ezek szerint az eladók segítenek?

Nagyon köszi amúgy a normális válaszokat!

2023. júl. 17. 14:08
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Igen, ők tudnak segíteni :)

Egyébként 12 hónaposan a 21-es szerintem nagy lesz, mi 18-as cipővel kezdtük és az is kicsit nagy volt

2023. júl. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Egy normális gyerekcipő boltban ez úgy néz ki, hogy a gyerek felpróbálja a cipőt, és a gyerek tesz pár kört a boltban. Akkor azért már látszik, hogy jó lesz-e.

Dd step szandikból ol aj@nlják,hogy egyel nagyobbat vegyél, mert kisebb, mint a zárt cipők.

2023. júl. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak megerősíteni tudom, hogy érdemes lenne egy gyerekcipő boltba bemennetek és ott megnézni több modellt, még ha nem is akarsz egyből ott venni (neten általában olcsóbbak mint fizikai boltban).


Nekem a fiam 1. járós cipője volt nagy kín, én is lemértem ezerszer a lábát, majd vettem egy 21-es DD Stepet táblázat alapján netről - esélytelen volt, túl kicsi hosszra is meg a rüsztjére is, még szerencse hogy vissza tudtam küldeni.

Aztán kaptunk egy Superfitet, szintén 21, az tökéletes volt, de ki is nőtte 2 hónap alatt.

Utána gondoltam jön a tavasz, találtam leárazva egy nagyon jó Nike cipőt, 22-es, az is kicsi volt (a sportcipők valamiért kisebbek mindig), ráadásul ott a visszaváltásnál is voltak problémáim...

Végre beadtam a derekam, CCC-ben próbáltunk vele cipőt, na ott a Lasockik jók voltak minden viszonylatban...

Aztán külföldre költöztünk, itt megint más a méretezés, mellé meg rengeteg a leárazás, itt már úgy kezdtük hogy egy szombatot rászántunk, bementünk az összes cipőboltba és ráadtam az összes márka 23-as cipőjét, és lejegyzeteltem, mi volt nagy, mi volt kicsi, hogy tudjam a jövőre nézve. :D

De ahogy nő, és főleg ha márkahű marad az ember, már könnyű belőni a méretét.

2023. júl. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Cipöt amíg ilyen kicsi személyesen probáld fel és vedd meg .
2023. júl. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megyünk mindenképpen! :)
2023. júl. 18. 11:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is segítettek az eladók, meg amúgy ha jól emlékszem, a DD Stepnek a betétje kivehető, és hozzá lehet mérni a gyerek lábához.
2023. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!