Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mikortól hordjon a baba cipőt?

Mikortól hordjon a baba cipőt?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves. Anyósom azt mondta, hogy vesz neki cipőt, mert úgy fog megtanulni járni. Ezek szerint mezítláb meg sem fog tanulni :-) ? Vélemény? Szeretném, ha a tapasztalataitokat leírnátok, hogy nálatok hogy történt, cipővel cipő nélkül? Kislányom mászik nagyon sokat, feláll a rács mellett sokat, feltolja a fenekét guggolásból stb...tehát, fel akar már állni magától is, de én nem akarom siettetni mindent magától csinált.

2013. júl. 31. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azon a véleményen vagyok, hogy akkor mikor már elengedi a rácsot, és tesz 4-5 lépést egyedül is...

Otthon akkor is nagyrészt mezítláb legyen, de ha lementek, és akar kiszállni a kocsiból, hogy álldogáljon, dülöngéljen(jaj, de édesek abban az időszakban..is) a homokozó szélén, vagy egy kis pad mellett akkor legyen a lábán vmi...

Amúgy otthon én azt csináltam, hogy ráadtam a szandit 1 órára, utána levettem, utána megint ráadtam...szóval hogy szokja...

2013. júl. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én akor vettem cipőt, mikor kezdtek járni, előtte nem, úgyis gyorsan nő a lábuk, nem lehet győzni mindig újabb szandikkal. Anyósnak üzenve: járni pedig nem attól tanul meg, hogy van-e rajta cipő, és minél tovább mászik, annál jobban fejlődik az agya, nem kell siettetni a járást, majd megy magától.
2013. júl. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még nem engedte el a rácsot, és a kocsiból sem akart még úgy kiszállni hogy hagy menjen. Anyósom szerintem vezetgetésre gondol mármint, hogy majd letesszük és vezetgetjük cipőben.
2013. júl. 31. 10:35
 4/5 anonim ***** válasza:

En mindig tulzasba viszem a cipo vasarlast, tobbet veszek mint amennyi kellene,igy a fiamnak is voltak cipoi 2 honapos koratol.8 honaposan mar kapaszkodva lepegetett,a babakocsibol is mindig ki akart szallni,szoval akkor mar kellett neki a cipo.Elotte csak ugymond kiegeszitokent volt:)

En a helyedben vennek neki cipot ha mar felall.Persze teny,hogy nem attol tanul meg jarni a baba,de azt sem tartom helyesnek ha azert nem engedik kiszallni a babakocsibol a gyerkocot,mert nincs a laban cipo.Egyebkent nalunk otthon is cipoben-szandalban volt miutan tobbszor elcsuszott zokniban.

2013. júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem még ráértek.

A legkönnyebben mezítláb tanul meg járni. :) Persze ha zokni van rajta, akkor a járólap, parketta komoly kihívás mert csúszik. Ha mindenképpen akar neki cipőt venni, akkor vegyen ilyen puhatalpút: [link]

ebben majdnem olyan könnyű járni mint mezítláb, bőr a talpa, nem is csúszik.


Az enyéim mezítláb tanultak meg járni, kint a kertben is úgy vannak (3 és 1 évesek múltak). Cipőt csak akkor vesznek fel ha hideg van vagy emberek közé megyünk...

2013. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!