Kölcsönadnátok?

Figyelt kérdés
Tavaly októberben született kislányunk.Sógornőm várandós, januárra várja a picit. És az lenne a kérdésem hogy ti kölcsönadnátok a nagyobb értékű dolgokat,ha tervezzük a kistesót? ( Hordozó,Mellszívó,légzésfigyelő, kisruhák...stb) Ha esetleg Vminek baja lenne nem hiszem hogy vissza tudnák venni, nem úgy állnak anyagilag.De mi se tudnánk már mégegyszer ilyen minőségű dolgokat venni.
2013. aug. 6. 19:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nagyon szívtelennek tűnök, de én így nem adnám oda. Ki tudja, mikor érkezik a pici? Lehet hogy akkor, amikor még nekik is kellenének ezek a dolgok, és lehet, hogy még ők is terveznek majd gyereket, tehát ígyis-úgyis meg kellene venniük ezeket a nagyobb értékű dolgokat. Nem, nem adnám oda, és ha te ezt elmondod neki is, biztosan meg fogja érteni.
2013. aug. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez családtól függ. Az én sógornőmnek igen, mert róla tudom, hogy nagyon vigyázna és jó állapotban kapnám vissza amit adok.

Viszont hallottam már olyan panaszt itt, hogy kölcsönadtak cuccokat, amikor jött a második akkor úgy kellett visszakunyorogni, más meg azt mesélte, hogy a kölcsönadott cuccaikat eladta az, akinek meg is mondták, hogy majd kérik vissza.

Szóval szerintem a sógornődéktől függ, hogy milyennek ismered őket, milyen a kapcsolatotok.

2013. aug. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Köszi hogy válaszoltál. Szeptembertől próbálkoznánk a kistesóval. Reméljük minél hamarabb összejön. :-)
2013. aug. 6. 19:56
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés mellszívót és légzésfigyelőt szerintem igen. Azt csak az anya használja, és ha egy éves csuszással szülsz arra vissza is kapod. Nem ismerjük milyen a sógornőd meg a testvéred így nem lehet teljesen válaszolni rá.
2013. aug. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
ha megbízhatóak, akkor igen, jó szívvel
2013. aug. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Én nem, de csak azért mert kistesót terveztek. nem tudhatod, hogy mikor jön össze. Nehogy aztán úgy keljen visszakönyörögni a dolgokat, mert már nektek is nagyon kellene. Nekünk most hozták vissza nagyon jó ismerősömék a babahordozót. Jó szívvel oda adtam ne keljen venniük. A kisfiú 2,5 éves használta. Piszkosan adták vissza, a huzat alatt teli volt homokkal. Az összes pántot kiszedték belőle, összerakták, de rosszul. Alig bírtuk helyesen összerakni. Így én most már meggondolom, hogy kinek adok kölcsön. Pedig nem gondoltam, hogy így kapom vissza.
2013. aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 6. 21:08
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent kölcsönadtam, nagyon nem kellett volna. Megbízható emberekről van szó, mégis tönkrement sok holmi, drága dolgok. Nem fizették ki. Nekem kellett használtan babakocsit vennem...Na mindegy, nagyon megbántam. Ruhákat adnám, de mást nem.
2013. aug. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha kistesot terveztek,akkor nem.Mi minden ilyesmit kolcsonadtunk es semmit nem kaptunk vissza.Marmint a baratok legalabb megkerdeztek,hogy kerjuk-e,de mivel nem vigyaztak ra,nem lett volna ertelme.Sogoromeknak meg eszuk agaban sem volt vissza adni a dolgainkat.
2013. aug. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

én csak a kisebb értékűeket, vagy nélkülzhető dolgokat adnám kölcsön, mert ha nem sikerül "visszakunyerálni", vagy minősíthetetlen állapotban kerülne vissza, akkor anyagilag ne legyen megterhelő pótolni.

ilyen pl: kisruhák, kiskád, sterilizáló, cumisüveg, kisebb játékok...

a mellszívó,légzésfigyelő, hordozó már nagyobb kiadás ha újra meg kell venni.


és pontozzatok le, de szűkös anyagi lehetőséggel ne legyenek nagy igények...

2013. aug. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!