Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Első babás kismama vagyok,...

Első babás kismama vagyok, február-márciusban szülök és ruhákkal kapcsolatosan kérnék tanácsot?

Figyelt kérdés

Tavaly ilyenkor volt a legnagyobb hó,szóval rossz időre számítok.Hány db és hányas body,rugdalózó kell? pár hónapra előre szeretnék majd bevásárolni ,kb mondjuk fél évre előre és rugdalózó,body párti vagyok.

illetve hány db zokni,sapi ilyesmi kell?

Légyszi,ha időtök engedi még kérnék tanácsot,hogy milyen háló-bunda zsákokat kell és mennyit ? Ezekkel nem vagyok tisztában,sőt azt sem tudom melyiket mikor,hova?

oh és még annyi,hogy textil pelenkából mennyit vettetek mindenféle használatra (kivéve pelenkázás) ?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. szept. 22. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem novemberi a babám, szóval a télből kijutott bőven. Nagyon nem érdemes előre bevásárolni, mert van baba aki 2kg és van baba aki 4kg és hát ez ruhában át fed akár fél évet is. 50-62-es ig érdemes ruhákat venni és aztán majd meglátod. De semmiből sem vegyél sokat. Mi szinte nem is vettünk ruhát mert nagyon sokat kaptunk rokonoktól, barátoktól. (használtan is, újakat is) Szerintem ez egy nagyon jó kis lista. [link] Nincs tele sok fölösleges dologgal, de a legfontosabbak benne vannak, és ha valami hiányzik akkor azt utólag is megtudjátok venni.

-zoknit mi nem használtunk volt talán 5db, de igazából minden ruginak volt lábfeje így zokni nem kell az első 6 hónapban, harisnyát néhány alkalommal használtunk, de nem sokat 3-5 db elég

-hosszú ujjú body alá mindig adtam egy rövid ujji bady-t

-cérna sapiból 4-6 kell szerintem, meleg sapiból 2-3 , ami megköthető és fülvédős, de nem kötött anyagból van mert attól esetleg kipattog a baba bőre (szúr, viszket)

-enyém hálózsákban alszik abból kell 3db mert elég lassan szárad, főleg télen, szobai hőmérséklettől függően kell melegebb és vékonyabb zsák is

- sétához 2 bundazsák vagy 1 bundazsák, 1 overál elegendő , az overálhoz legyen kesztyű és varrott lábrész (ne lógjon ki a bokája)

- takaró! vékonyabb vastgabb szerintem legalább 2-2 darab mert a takaró mindenre jó. (babakocsiba, esti alváshoz, kocsiban utazni, átmeneti időben, boltban vásárolni stb.)

- textil pelenkából nekünk 10db volt (cseh pelenkát vegyél, figyeld, hogy az legyen ráírva, hogy CSEH textilpelenka, a sima textilpelenka ócska) és én textil pelenka helyett IKEA konyharuhát használtam teljesen tökéletes volt abból volt 20db (textil pelenka vagy konyharuha szintén mindenre jó: etetés, büfi, törölni, feje alá tenni, babahordozóban alá tenni, kis kádba alá tenni, pelenkázáskor alátenni stb.)

Ki térnék a kórházi hálóing és pizsama kérdésre is mert nekem is csak utolsó pillanatban jutott eszembe. Egyrészt kell ez is az is (hálóing és pizsi) olyan ami gombos, hogy a szoptatásnál praktikus legyen.

Babakocsi választásnál jól gondold át mire akarod használni a kocsit, és ne a szépség ha nem a praktikusság alapján döntsél. (masszív vagy könnyű kocsi kell, autóval vagy tömegközlekedéssel utaztok, sokat kell lépcsőzni vagy akadály mentes a környéketek, szűk ajtókon be kell e férned, könnyen tudod e irányítani, akarsz e az aljába sokat pakolni pl. bevásárláskor, télen kényelmesen el fér e a gyerek benne takaróval overállal együtt stb.)

2013. szept. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocs rossz linket tettem be : [link]
2013. szept. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hosszú és hasznos válaszod! Biztosan hasznát veszem! Nézem a linket is!

Egyébként hálóing már van,mert kellett is vennem,akkor már miért ne szoptatóst! :) Próbálok praktikus lenni és már most elkezdem nézegetni a baba cuccokat,mert nagyon át kell gondolni mit vegyek meg.Már van egy listám de már a válaszod alapján át is írtam pár dolgot benne :)Sok ruhát amúgy mi is kapunk,még jó,mert most voltunk a Brendonban és hát nagyon drága lenne minden újonnan. Ment a zöld kéz :) Szép estét!

2013. szept. 22. 20:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Én december 3-ra várom a kislányomat. Hosszú újjú bodyból 7 db, rugiból 7 db 56-os méretet veszek. 3 cérna sapi,2 kotott,1 vastag sapi, overáll 62-es mérrtben,5 db zokni, 3 pulóver, egy kord nadrág, előke 3 db,plédből 3 vékony-vastag vegyesen, 20 texzil pelus 2 db kifogó 2 db fürdőlepedő,kád, hőmérő víz, szoba, láz, orrpumpa. Kb.ennyi jut eszembe arról a listáról amit összeállítottam a védő segítségével. Persze kapott már csomó rucit a nagymamájától es a nagybátyjától.:)
2013. szept. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok egy nagy Háda rajongó, de baba ruhákat nagyon nagyon sokat találtam ott, és szinte teljesen újak, DE csak is kilós Hádába menj mert a darabárasban annyiért van amennyiért újat is kapsz. Brendonba be se tedd a lábad :D Na jó, ha van valami e-kupon akciójuk akkor csak azért az 1-2 dologért bemehetsz. :D Rossmann és DM baba programokban szintén érdemes regisztrálni attól bajod nem lesz ha kapsz pár kupont, ha nem akarod nem használod fel, de ha meg pont szükséged van rá akkor spórolhatsz jó pár száz forintot. Ha tudsz varrni akkor sok mindent magad is elkészíthetsz és jóval olcsóbb mint a bolti. (rácsvédő, játszószőnyeg, takarók, néhány játék stb.) Lázmérő nagyon fontos! Nem tudom kinek mi a véleménye, de én azt mondom egy darab higanyos vagy ha az már nincs a családi raktárban akkor a most kapható higanyos helyetti lázmérőből (ami ugyan úgy néz ki, de nem higany van benne) érdemes egyet venni mert szerintem az mér a legjobban, a digitálisok hát... nem tudom nekünk van 10.000Ft os digitálisunk, de valójában egy 600Ft-os digitális vált be leginkább, meg persze ez a higanyos utánzat. Pelenkából ne tankoljatok fel 1. mindenki azt hoz majd ajándékba, 2. amíg nincs ott konkrétan a baba addig nem tudod melyik pelus lesz jó (pl. X márkástól pöttyös lesz a feneke, Y márkátlanból kifolyik a pisi, túl nagy a babádra, túl kicsi a babádra hiába írják rá a súlyhatárokat stb.) vegyetek egy kezdő csomagot és majd ha itt a baba apa elmegy pelust venni. Ma már minden utcasarkon beszerezhetők a fontos baba kellékek inkább vegyétek meg a dolgokat a baba érkezése utáni mint sem be vásároltok sok butaságból teljesen fölöslegesen! Nagyon nagyon érdemes az aukciós oldalakon is körülnézni, mert szinte teljesen új dolgokat tudsz venni fele annyiért mint ha boltban vennéd. Apa pedig legyen kreatív, ha kaptok egy pelenkázót, de pl. hiányzik egy polc belőle akkor apa fogja a szerszámjait aztán szerelje meg. :D Teljesen jók amiket használtan kaptok. (persze nézd meg hogy kitől és milyet) Bocsánat, hogy így bele szólok, nekem ezek a tapasztalataim, mások biztosan mást fognak majd javasolni és természetesen azok is teljesen jó tanácsok! Majd a végére kitapasztalod nektek mit enged a pénztálcátok, és mi az ami nektek nagyon fontos, hogy pl. új legyen. Jaaa és mielőtt megejtitek a nagy bevásárlást (amit szerintem 30-32 hétnél előbb nem érdemes) pofátlanul híreszteljétek, hogy ti minden baba cuccot szívesen elfogadtok. Nekünk már ki volt nézve egy kiságy (kiságy ami később ágyá alakítható, pelenkázóval, szekrénnyel mindennel) asszem 1-2 nap múlva mentünk volna érte meg venni, erre a szomszéd este 8 kor csöngetett, hogy most jut eszébe, hogy neki van egy kiságya a telken, egy teljesen új kiságy még az unokájának vették, de végül külföldre költöztek így nem használták, ha elhozzuk ingyen a mienk. Gondoltuk valami egyszerű kiságy, de azért egy nézést megér. Hát hallod egy ugyan olyan fazonú ágy volt mint amit 70.000Ft ért venni akartunk, csak egy picit másabb színben. Kívánom, hogy nektek is legyen ilyen szerencsétek! És nagyon boldog babavárást! 1 voltam.
2013. szept. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4es, köszönöm szépen a válaszod és sok boldogságot a kisbabádhoz!


Utolsó (első),köszi a további infokat,sajna a háda itt darabar megy szerintem ,de majd megyek baba börzére is és flkeresek pár jobb turit is miután a rokonoktól elhoztuk amit eltettek nekünk.Lázmérőből nem bízok a digitálisba,itthon nézem,sípolás után még bőven megy fel a saját hőm is,inkább veszek "higanyos" fajtát .

Hát igen,a brendonba tényleg csak azt vesszük meg,amit pl csak ott tudnánk,ilyen egy szép ágynemű,ami nagyon megtetszett és azt mindenképpen szeretnénk majd ,mert sajna varrni nem tudok!

Köszi mégegyszer és neked is sok boldogságot a gyerkőchöz :)

2013. szept. 23. 09:49
 7/11 anonim ***** válasza:
március 12re voltam kiirva, február 27én született a fiam :-) ne vásárolj tul sok ruhát mert ugy is mindenki azt visz babalátogatóba.leirom nekem mi volt a kezdőcsomagom.1vastag sapi, 2vékony, 1bundazsák(kocsiba használtam és olyant vettem ami olyan mint egy takaró csak össze lehet zippzározni zsáknak), 1vékony 1vastag takaró,4hosszú body, 3rugdalózó, 2nadrág, 3bulz( szerettem fiúsnak öltöztetni és nem babásnak :-) ) 6zokni, 2hopi, 1overál, 15 textil pelus, 2hállózsák.52-56 méreteket vettem.jó babavárást :-)
2013. szept. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7es,neked is köszönöm a választ!

Nem akarunk sok rucit venni,de azért annyit,hogy hátha történnek majd balesetek,azért mindíg legyen tiszta rucija,pár száz forint nem sok a használt ruháért,lehet,hogy több lesz belőlük mint kéne,de még tervezünk tesókat is :)

Neked is sok boldogságot a babádhoz! Tavaly született? Mert akkor ítélet idő volt,remélem most nem lesz!

2013. szept. 23. 13:52
 9/11 anonim ***** válasza:
kezdő rucikból azért fölösleges sokat venni szerintem mert az eleén anyira gyorsan nöl h nem lesz alkalmad ráadni, nekem is volt olyan ami egyszer sem volt rajta.az első hónapban 1,5kilót meg 6centit nőtt.különben igen most télen született. 7-es voltam
2013. szept. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nah,akkor összerendszerezem ami már megvan és akkor már csak olyat fogok venni neki ami kell :) Gratulálok a babádhoz utolsó!
2013. szept. 23. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!