Anyósom miért vesz fiús ruhákat leendő kislányomnak?

Figyelt kérdés
38 hetes kismama vagyok és a fent említett problémával állok szemben. Nem hinném, hogy beleférne a sötétkék kalózos ruhácska és társai az uniszex kategóriába. Az igaz, hogy én kislányos ruhákat választottam, de nem csupa rózsaszínt (persze az is van :) ). Úgy érzem nem tudja elfogadni, hogy lány unokája lesz (neki két fia van). Mit gondoltok?
2014. máj. 20. 12:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
23%

Lehet, hogy csak számodra túl fiús. Én pl. nem vettem tüncis ruhákat a gyereknek, mert én magam is rosszul vagyok az ilyesmi lányoktól.:)


Mondj még példákat, kalózos ruhácska (ruhácska mint lányka ruha?) nekem nem túl fiús, de ugye nem látom.


Szerintem egyszerűen a két fia miatt hozzá van szokva ahhoz, hogy valahogy rááll a szeme a fiús cuccokra. :)

2014. máj. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

A szokás hatalma.......

Engem is egy csomószor öltöztettek nem kifejezetten kislányos ruhába, anyukám szerint vagány voltam bennük. Nem is voltam tipikus kislány, az is igaz.

Mondd meg neki, hogy inkább kislányos ruhákat szeretnétek, ha mindenképpen venni akar.

2014. máj. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%

Újonnan veszi? Mert ha igen, akkor nem értem. Ha használtan, akkor ilyen talált.

Ha nem tudja elfogadni, hogy lányunokája lesz, az beteges.

2014. máj. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom milyen az anyósod, de van aki csak azt látja, hogy a ruha milyen picike és aranyos. De persze az is benne van a pakliban, hogy fiúra vágyik. Ha jóban vagytok, nem sértődik meg ha szólsz, hogy pl milyen színűt szeretnél.
2014. máj. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
26%

Azt hogy a te anyósod legalább vesz valamit az egyémtöl nem kaptunk még semmit pedig már 2 hós a babám, még csak fel s ehív h. élünk e még.

örülj neki h. foglalkozik veletek eggyátalán.

2014. máj. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdez rá, szerintem is csak megszokásból vagy ez tetszett meg neki.
2014. máj. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi az én anyósom, bár neki fia van, a fiú unokájának simán rózsaszín játékot vett, sőt lila zoknit szívecskéset...... lehet ő meg így próbálta kiélni magát hogy sosem tudott rózsaszínt venni, de most sem kellett volna :)

Régebben nem érdekelték őket ennyire szerintem hogy fiús lányos. Adták egymásnak a ruhákat és mondván még kicsi jó lesz az rá, nem a szín volt a lényeg, hanem hogy legyen valami ruha amit a gyerekre adnak. Lányra meg amúgy is jobban lehet fiúsat adni mint fordítva :) Ma már ez azért megváltozott.

Mai világba amikor már a csapból is gyerekruhák folynak.... :) kapni már minden nagyobb közértbe, rengetek turkáló, sok ismerősnek van már amúgy is ruhája amit odaadnak, már nyugodtan lehetne válogatni, de ő még a régi nemzedékből való :)

Amúgy én sem szeretem amikor egy lány kifejezetten tetőtől talpig rózsaszínbe van, mint egy nyalóka vagy valami sütemény :) de azért nem adnék rá kifejezetten fiús ruhát. De egy kék ruha egy rózsaszínnel még jól mutat, hacsak nem valami transformers mintás az a kék ruha :)

2014. máj. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Szerintem a kék kalózos rugdalózó, aminek a talpán cute boy felirat van eléggé egyértelműen fiú ruha. Nem használtan veszi. Azokra a holmikra, amiket a férjemmel vásároltunk, megjegyzéseket tesz. Valaki írta, hogy Ő nem szerette a "tüncis" ruhákat, az igazság az, hogy mi azt is szeretjük. Tényleg nem csupa rózsaszín holmit kell elképzelni. Van fehér, narancssárga, lila, zöld, szürke, piros, rózsaszín és igen sok kicsi szoknyácska és kiegészítő, mert ezeket szeretem....
2014. máj. 20. 12:39
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! :) az én anyósom az a fajta aki csak annyit lát hogy cuki kicsi és rávaló méret szerint! Szóval lehet ez is! De kitudja..?!? Kérdezz rá kerek perc!?! Mert ha nem tudja elfogadni akkor ott bajok vannak! Ha esetleg terveztek majd kistesót a babának mond azt az anyósodnak hogy majd a tesó az talán fiú lesz!
2014. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Elcseréled más anyukákkal. Másoknak lehet, hogy pont arra van szüksége. No problem.
2014. máj. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!