Anyukák, nektek szokott sikerülni az eladás akár jófogáson, vaterán, facebook csoportban?

Figyelt kérdés
Mostanában kezdtem, mert rengeteg helyet foglalnak a kinőtt ruhák, de valahogy nem pörög a dolog. Mi lehet a baj? Nem árazom túl a cuccokat. Lehet, hogy 2-3 éves holmik már "nem elég trendik"?? Pedig nagyon jók, sosem adtam rájuk gagyit, mind márkás cuccok. Tudnátok tanácsokat adni?
2015. jan. 27. 12:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a legtöbbet a helyi FB adok-veszek csoportban adom el.

Legtöbbször ruhacsomagként veszik meg.


Írj a ruhákról sok információt, méret, minőség, márka, állapot.

Én nappali fényben szoktam képet készíteni semleges háttérrel (lamipadló), akkor adja vissza a legjobban a valós színeket.

2015. jan. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Ar alatt kell adni oket olyan aron amit mas nem nagyon hirdet,hidd el ugy elfogjak vinni mert az embereknek a penz a legfontosabb.
2015. jan. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem Veled van a baj... Iszonyat túlkínálat van ruhákban, ráadásul magas a postaköltség. Ruhacsomag jó ötlet, de ott is, ha egy kicsit nejezebb, már 1.000 - 1200 a postaköltség.

Személyes átvételhez meg idő kell - az meg nem mindenkinek van...

2015. jan. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
2-es, elvileg igazad lenne, de látom, hogy még márkás, Next ruhát sem visznek el, akár 1 ft-ért sem... vagy annyiért igen...
2015. jan. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

összeállított csomagban jobban elmegy nekem :-)

egy méretből állítom össze őket és picit olcsóbban adom h ha úgy alakul akkor a vevőnek megérje a postázással együtt is !

vagy benne van a posta is


azt vedd lapul h nagyon sok a gyerekruha turkáló ! és ott nagyon szépeket is ki lehet fogni ! a nagylányom koszorúslány ruháját potom 500.- vettem 140es méret címkés volt !

de rendszeresen találok márkás ruhákat nekik címkéseket is ! alig 100-200-300 .- ért !

2015. jan. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Most nagyon sok dolgot eladtam a jófogáson- 2.000 Ft felett ingyenesen kiszállítják.

A "rossz" hír viszont az, hogy nem ruhákat, hanem drágább játékokat (játszószőnyeg stb.) vagy babaápolási dolgokat (mellszívó stb.)

Ruhákkal én nem is próbálkozom, pedig mindent újonnan veszünk a mai napig, egy kisfiam van, igényes, normális háztartásom, minőségi bio mosószerekkel mosom a ruhákat és vigyázunk mindenre- de a sok turkálós, meg gyes mellett feketén üzletszerűen rongyokat eladó kismamák mellett esélyem sincs.

Nem lehet versenyezni a zsákos, büdös NEXT ruhákkal, amiket ha 3-400 Ft-ért eladnak már haszna van rajta, mert kilóját gondolom vagy 2 eFt-ért veszi- akkor sem, ha tudom, hogy ennyi gazdag gyeses anyuka, aki a Westend márkaboltban vásárolja hordószám a next 3-4-5-6 évvel ezelőtti kollekcióit (:)))))) nincs ebben az országban.


A játékokból is a márkásak mennek el kb. harmada áron (pl. a 16 eFt-os Fisher Price játszószőnyegünk 4.900 Ft-ért vagy az Avent mellszívónk 4 eFt-ért)- de ez ilyen.

Ha nem akarsz rajta meggazdagodni és úgy fogod fel, hogy ne álljon ott a szekrénybe, illetve nem tudod kinek pl. családon belül odaadni és a bejövő pénzből pl. tudsz egy jó kis társast venni a gyermekednek, akkor jó lehet vele foglalkozni. Egyébként nem.


A szép kabátokat, ruhákat nem nagyon tudom kinek adni- a testvérem is külföldön él, nincs rászorulva, ráadásul kislánya van, nekem meg kisfiam.

A babakori ruhákat a védőnőnek adtam oda, ő tudta, hogy a környékben kik azok, akik megérdemlik és rá is szorulnak, a 2+ év felettieket is adományba vagy ovis karitatív vásárra stb. viszem be.

Nem mondom, hogy mindig kitörő örömmel (a 10 eFt feletti, újszerű overálokért, tavaly 1* felvett hótaposó csizmáért stb. nem lett volna rossz egy társasra valót kapni, de ez van).


Én nem vagyok facebook-tag, így nem tudok a face csoportokról nyilatkozni.


Az jutott még eszembe, hogy a közepes vagy annál picit szerényebben élő családnak lehet, hogy nem éri meg használt pl. márkás kabátot, overalt stb. venni, ha a LIDL, ALDI meg társainál normális, minőségi és ÚJ holmikat is tud venni akár 3-4 eFt-ért és ott nincs lutri, hogy cigis meg szakadt meg penészes.

Ugyanez a ruházatra is- pont a múltkor néztem, hogy normális, szép kis plüss melegítők valami 1.300 Ft-ért voltak babáknak, heti akcióban harisnyanadrágok párszázért stb.


Kicsit komolyabban kellene a körmére nézni a feketeárusoknak és az ebay viszonteladóknak. Akkor talán jobb lenne a helyzet :)

2015. jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
És nem mellékesen a turkálóban látod, hogy mit veszel, nem ér kellemetlen meglepetés.
2015. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A Jófogáson, Olx-en gyors sikerrel adtam el babakocsit, autósülést, etetőszéket, bébikompot, bébihintát, de ruhát nem.

A helyi face book-os csoportban adtam el jópár ruhát, de még mindig van bőven. Az az igazság, a használt ruhákat nehéz eladni, akár márkás akár nagyon olcsó, inkább hozzájutnak a turiban.

Ha maradéktalanul el akarod adni őket, akkor azt tanácsolom, keress olyan üzletet a környékeden, ahol bizományiban foglalkoznak a használt babaholmik eladásával.

2015. jan. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nos, kicsit utánanéztem: per pillanat 7 ezer gyerekruha van 1 ft-ról indítva, ebből jJELENLEG IS 1 FT-on ÁLLÓ - azaz nem amit már magasabbra licitáltak - 4200!
2015. jan. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocsánat, az lemaradt, hogy ez Vaterás adat. Teszveszt nem is néztem.
2015. jan. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!