Jogos, hogy az üzlet nem nekem adott igazat ennél a gyerekcipő vásárlás ügynél?

Figyelt kérdés
Ide is való a kérdés, meg nem is, nem igazán tudtam, melyik kategóriába tegyem...A történet a következő: kislányomnak vettem egy műbőr félcipőt (olyan balerina szerűt) múlt hét kedden. Neki nagyon tetszett, ezért megengedtem, hogy felvegye még az alkalom (amire tulajdonképpen vettük) előtt. Egyszer viselte, és amíg hordta, nem esett el vagy ilyesmi, de egy egy forintosnyi helyen ledörzsölődött a cipőről a műbőr. Visszavittem az üzletbe csütörtökön (tehát 3 napon belül), ahol az eladó közölte, hogy el kell nekik küldeni bevizsgáltatni. Gondoltam, oké, meg sem fordult a fejemben, hogy elutasítják a reklamációmat, hiszen 1x volt a gyereken a cipő. Nem volt drága, de ahhoz igenis drága volt, hogy egyszer hordja. Nem focizott benne, nem rugdalt kavicsot. Most mégis kaptam egy sms-t, hogy elutasítják a reklamációt, menjek be a cipőért. Van valamilyen jogom, amit ilyenkor érvényesíthetek? Ez engem egy kicsit kiakasztott...Szerintem jogosan járna vissza az ára. Ha mást nem is tehetek, de egy jó szaftos bejegyzést fogok hagyni a vásárlók könyvében:(
2016. máj. 18. 12:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Olyan nincs, hogy az a műbőr magától lejött. MAx nem vetted észre, mikor történt.
2016. máj. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Most te mit akarsz megreklamálni? Valahogy ledörzsölődött a cipő. Nyilván a kislányod valaminek nekidörzsölte. Hány éves a gyerek?
2016. máj. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Az üzletnek van igaza.
2016. máj. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Elég ha rálépett egy nagy kőre és lecsúszott róla a lába.. erről a gyártó nem tehet. Elhiszem, hogy bosszant, de nem Neked van igazad sajnos.
2016. máj. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Minek a jo szaftos bejegyzes? A gyereked valamibe belerugott amit nem lattal es ledorzsolte.

Ilyen serulesekre nem ervenyes a garancia.

2016. máj. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is az üzletnek van igaza.

Szaftos bejegyzést írsz? Mégis miről? Hogy tök jogosan elutasították a reklamációdat? Nekem 2 gyerekem van, olyan nincs, hogy magától lejön a cipőről egy egy forintosnyi rész! Belerúg valamibe, elég ha csak a mésik cipőjébe és ennyi volt.

2016. máj. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Nézd én felnőtt vagyok, nem focizok, és nem rugdosok kavicsot, de már én is jártam így a saját cipőmmel, egy rosszabb minőségű járdán mentem végig az új műbőr cipőben, amikor hazaértem ugyan ezt vettem észre. Állati dühítő ha így jár az ember új holmival... de a reklamációd nem jogos. Ha mondjuk szétment volna a varrás mentén, vagy levált volna a talpa az ok, de ez a cipő megsérült. Arra pedig nem jár garancia... Mit írnál a panaszkönyvbe???
2016. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%
Tékozló Homár fogyasztóvédelmi blog. Küldd be ide a történetedet, megszakértik.
2016. máj. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

2 éves a kislány. Hát nem tudom, őszintén szólva még sosem jártam így! Szerintem azért bírnia kellett volna...

2016. máj. 18. 12:46
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem jártál így, szerinted bírnia kéne.


Mi meg már jártunk így és tudjuk, hogy nem kell bírnia. Ha egy műbőr cipővel belerúgsz valamibe, akkor annak nyoma marad. Így jártatok.


Szóval teljesen felesleges bármit is beírnod a vásárlói könyvbe, mert nincs igazad.

2016. máj. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!