21-23 fokos lakásban mibe érdemes öltöztetni a babát? És ősszel/télen mibe öltöztessem kint?

Figyelt kérdés

Most 3 hónapos, én nem szeretem a rugdalózókat ráadni, általában egy body+nadrág+zokni van rajta hűvösebb időben. Ennyi fokban(21-23) hosszúujjú body kell? Most kezd majd el kúszni (szőnyegen) ez így jó lesz télen? (Azért kérdezem mert ma akarok elmenni megvenni neki az őszi/téli ruhatárát.

És a babakocsijához van lábzsák, akkor ahhoz elég egy kabátot+harisnya+nadrágot(aláöltözet természetesen) ráadni? Akkor nem kell overáll?

Köszi a válaszokat előre is.


2017. aug. 28. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

21 fokban szerintem kell a hosszú ujjú body, a 23-ban elég a rövid, bár a gyerektől is függ, mennyire "meleges".

Padlófűtés van? Ha igen, maradhat ez télire is.


Szerintem ne vedd meg neki a téli ruhákat még, hisz fogalmad sincs, milyen ütemben nő majd.

Sokan tapasztaltuk azt, hogy hirtelen "ugrik" egy méretet a gyermek, vagy épp stagnál egy két hónapot. Akkor viszont kidobtál egy csomó pénzt feleslegesen.


Mivel nem tudjuk, milyen hideg lesz a tél, ill. mennyire "muszáj" kimennetek a hidegben is, így nehéz válaszolni. Én mindhárom gyerekemnek veszek minden évben overállt, a születésüktől kezdve, (a legnagyobb 10 éves) nem is tudom elképzelni pl. a szánkózást másképp.

2017. aug. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk 22 fok szokott lenni és kell felül a 2 vékony réteg. Ha 23-ig melegszik, akkor már nem.

Szerintem kell az overál. Minuszokban főleg. Én személy szerint a kabátot találom feleslegesnek babakocsiban fekvő babának télen.

2017. aug. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Én 21-23 fokban télen inkább rövid ujjú body plusz pulcsi híve vagyok, főleg kúszó-mászó babánál. Mi a lábzsákot nem nagyon használtuk, az overál praktikusabb szerintem és autós hordozóba is jobb.
2017. aug. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Télen álag 21 fokos lakásban amikor már nem rövid ujjú body + pamutrugi volt az egyenruha otthon (nekünk 5-6 hónapos koráig simán abban volt), hosszú bodyt és harisnyát adtam rá. A zoknit nálunk folyton elhagyta, levette, jobb volt a harisnya.


Kintre én overált adtam. Mindig az időjárásnak megfelelőt ill. plusz takarókat ha kellett. A kabát még önállóan ülő (de még nem járó) gyereknek sem praktikus, mert felcsúszik az egész.

2017. aug. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tényleg felesleges még téli ruhákat venni neki.

Én úgy tervezem h (akkor már tuti mászni fog meg menni) nálunk hűvös a parketta meg minden h mamuszt mindenképp kap,de ha mondjuk nem megyünk sehova vagy csak sétálni akkor simán raadom a rugit mert abból tuti nem fucankolja ki a derekát és alá még egy hosszúujjú body.vagy ha nem így akkor gatyq pulcsival/felsovel.kb Ennyi.éjszakára meg zsák.

Babakocsiba meg kényelmesebb lesz neki az overal hiszen nem fogja nyomni a derekát mivel ugy feküdni fog.meg ha kiveszed nem kell rángatni h felcsuszott stb.menetközben meg ugyis megtapasztalod melyik a praktikus és melyik a kényelmes neki.

2017. aug. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!