Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Mikor költözzenek fel az...

Mikor költözzenek fel az emeletre?

Figyelt kérdés
4 szobánk van, mind kicsi, 10m2 alatti, nem nagy a ház. 2 az alsó szinten, 2 a felső szinten. Jelenleg csak az alsó szintet használjuk, egyik a mi hálónk, másik a gyerekszoba. Hosszútávon az emelet lenne az övék, csak még kicsik, 6 és 4 évesek. Viszont a nagyfiam szeptembertől iskolát kezd, és szüksége lesz íróasztalra, meg lassan nagyobb ágyra, stb... Szóval kezdik kinőni ezt a pici szobát itt lent, ami totál túlzsúfolt így is, abba semmi nem fér már el. Adná magát, hogy felköltözzön, de nem korai neki ott "egyedül" aludni? Vagy menjenek fel mindketten? Kicsi is addigra majdnem 5 lesz. Csak az éjszaka miatt aggódom, hogyha bármi gondjuk van, éjjel lépcsőzgetni kell. Fürdő, wc van fent. Lehet, hogy csak túlgondolom.
jan. 30. 08:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. A gyereket kérdezted már? Ő szeretne fenn aludni (akár egyedül, akár tesóval)?

2. Mi lenne, ha megcsinálnátok a szobát fenn, lenne benne íróasztal is, és amíg esetleg az átmeneti idő van, addig az "tanulószoba" lenne, aludni meg továbbra is lehetne lenn.

jan. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze, ők nagyon lelkesek. De a kicsi még azért többször átjön közénk aludni, ha rosszat álmodik vagy felébred... Néha még a nagy is.

Azért nem akartam mindhárom szobát meghagyni nekik, mert azt nem írtam, de a fentiek kb most raktárként működnek, plusz néha feljár a férjem, mert ott a gép is. Szóval mi is alig várnánk, hogy felszabaduljon a lenti, mert ha nem, akkor aztán nem lenne se dolgozó, se pakoló hely.

De lehet, hogy ez lesz, megpróbáljuk.

jan. 30. 08:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a nagyot felköltöztetném, a kicsi még maradna. A nagynak úgyis kelleni fog a nyugi házit írni.
jan. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Huh. 3 éves voltam mikor anyám felköltöztetett az emeletre. Soha semmi gond nem volt ha igen kiabáltam neki. Vagy lemásztam a lápcsőn (nem volt semmi gyerekvédelem, akkoriban még nem hímestojásként kezelték a gyerekeket). Nem gondolom hogy egy elsős ne tudjon lépcsőzni... menjen fel minek nyomorogtok. Szokja szépen az önállóságot.
jan. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én berendezném neki a fenti szobát a jelenlegi ágyával és ha minden rendben megszokja szeret ott aludni akkor minden jó ha nagyon nem szeretne még külön menni akkor fent tartanám neki tanuló szobának az ágy bent maradna hogy azért néha néha próbálkozni az ott alvással hétvégén hogy ha nyugtalanul alszik se legyen fáradt reggel az ovi miatt. A lenti szobába meg vennék egy emeletes ágyat.
febr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én még olyan megoldást is el tudnék képzelni, hogy mondjuk még 1-2 évre ti költöznétek fel az emeletre, akkor a két gyerek el tudna lenni a két lenti szobában. Aztán pár év, és felköltöznek egyszerre mind a ketten, mikor már a kisebb is iskolás lesz, ti meg vissza le.
márc. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!