Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » A gyerekeid külön vagy egy...

A gyerekeid külön vagy egy szobába vannak? Mi a tapasztalod,hogy jobb?

Figyelt kérdés
Úton a kistesó. A lányom 1,5 éves. Szerintem a közös szoba lenne jó. Amíg picik főleg. Megtudom oldani a külön szobát. A férjem szerint ez nem.biztos,hogy jó ötlet.

#szoba #Kistesók
febr. 2. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk egy szobában vannak. Éjszaka úgyis átjönnek közénk aludni (a kicsi még babaöbölben), napközbeni alvásnál meg ugye alszanak, amikor valamelyik felébred, akkor gyorsan kikapom a szobából, és nem zavarják egymást. A baráti társaságban az a tapasztalat, hogy ahol van is külön szoba, a testvérek általában együtt szeretnek lenni, kb akkor kezdik el igényelni a külön szobát, amikor már nagyobb iskolások, ilyen 3-4. osztályosak. Szóval mi ennek megfelelően rendezkedtünk be.


Egyébként nálunk 2 év 4 hónap van a csajok között, főleg így, hogy egyneműek, így nem izgatom magam a külön szoba/közös szoba kérdésen. Most 3,5 éves és 15 hónaposak, teljesen jól működik így az életünk. Nyilván amúgy gyerekfüggő is, meg családfüggő is a dolog, nekem bátyám van, 5 évvel idősebb, és emlékeim szerint sosem voltunk közös szobában.

febr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg éjjel ébredt a pici, külön volt a többiektől. Ovis korban együtt aludtak, ki éppen melyik tesójával akart. A nagy 12 lehetett, amikor határozott igény támadt a részéről a mindenkinek saját szobára. A kicsi most 10, őt még nem érdekelné, de a nagyok miatt már jó, hogy külön vannak.
febr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A pici fél éves koráig mellettem aludt öbölben, illetve az üres szobánkban volt neki egy sarok (kiságy, ruhák, pelenkázó, stb.) ez a mi szobánkban már nem fért el.

Amikor már egészen fixen kezdett aludni, akkor a baba sarkot átcuccoltuk a nagyobb gyerkőc szobájába és azóta együtt vannak.

2 év 4 hónap van köztük szintén, nekünk egyszerűbb, hogy egy helyre kell menni, pl. ha mindkettő megébred, vagy egy helyen kell altatni, stb. így egyikünk is elég ehhez az esetek 90%-ában. Egy helyre kell a tisztaruhákat, játékokat, stb. "behajigálni".

Az üres szoba pedig addig is üzemelhet vendégszobaként, ha nagyszülők jönnek pl. Nekünk így kényelmes, ők sem panaszkodtak még. :)

Majd ha lesz igényük rá, szétcuccoljuk őket.

febr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

9 és 7 évesek, a kicsi születésétől 1 szobában vannak.

A nagyot nyáron egy szekrénysorral kicsit elszeparáltuk, de szeretnek együtt lenni. Este még kicsit csacsognak, együtt és külön is tudnak játszani. Nem zavarják egymást tanulás közben sem.


Ha igénylik, tudunk nekik külön szobát biztosítani.

febr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A mieink külön szobában vannak, bele is pusztulnék, ha egy szobában lennének. Sosem alszik egyszerre a kettő, éjjel is külön külön ébrednek, csak felkeltenék egymást. Néha még így is felkeltik. Egyszerre nem tudom elaltatni a kettőt, valahogy csak külön külön megy. Együtt olvasunk mesét, aztán először a picit leteszem, aztán a nagyot.
febr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk egy szobában lesznek, amíg nem lesz számukra nagyon zavaró. De a nagyobbik is csak 2 éves, a kicsi 2 hónapos, a nap javarészében a nappaliban vagyunk, a gyerekszobában csak aludni szoktak jóformán, meg ott vannak a ruháik.

Van egy plusz szoba, az most ilyen pakolós, dolgozós szoba, ha igénylik, akkor meg lesz csinálva nekik.

febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
1 év van köztük, meg se fordult a fejünkben a közös szoba. Kell a személyes tér, nekünk is, nekik is.
febr. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én és a tesóm közt 4 év van.Én vagyok az idősebb.Mikor 11 éves lettem ő volt 7.Akkor lett külön szobánk, mert mindketten igényeltük.Addig jó volt, emlékszem emeletes ágyunk is volt.
febr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
51%

Külön szobában vannak. (Igen, kell az a fránya N a végére, mert -ban, -ben...)

Sőt, elöször velünk volt a kisebbik, aztán saját szobába került. (Itt nem kell az N.)

febr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!