Szerintetek mennyi ideig normalis egy szobaban aludni a babaval?

Figyelt kérdés
2016. jan. 3. 10:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a mi esetünkről tudok írni, volt szobája de nálunk aludt igaz a saját ágyában de 2,5 hónapos kora körül elég sűrűn ébredt éjszaka cumiért és főleg nappal volt rossz, hogy nem mertem felkapcsolni a villanyt mikor aludt meg pakolni sem mertem így megkapta a szobáját. Első este óránként kelt azóta viszont reggel 6-ig egy hangja sincs. Nappal full sötétben és csendben tud aludni, így sokkal jobb neki.
2016. jan. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy gondoltam,hogy mikor 1 éves lesz akkor átszoktatom a saját szobájába. (reméltem,h addigra kész is lesz) elötte nem igen tudtam volna mert nem volt.

No a szoba készen van a lányom elmúlt 1 éves,eljött az első este és én vissza hoz am a kiságyat a szobánkba :-D

Ennyi. 13 hós és mellettem alszik.:-) Imádok vele aludni,ő imád köztünk aludni tehát innentől nekünk/nálunk ez a normális:-)

Amúgy sztem ez mindenkinél máshogy van. Valaki úgy gondolja, h kezdetektől külön kell lennie. Valaki egyszerűen nem teheti meg,h külön rakja mert nincs másik szoba. Vagy pl mint én,minden adott,h külön szobába aludjon,de én mégsem akarom:-)

De tuti velem van a baj. :-)

2016. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Én is olyan 1-1,5 éves korában szeretném ,hogy egyedül aludjon.Van már külön szobája ,de kel éjszaka így nincs szívem itthagyni ,ezért beraktam egy heveröt a szobájába és itt alszom vele.Sokszor együtt is alszunk.Félek ezzel nagyon elrontom ,de imádok vele aludni.
2016. jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
A mi gyerkőcünk az első naptól külön szobában alszik, 17 hónapos létére soha nem aludt még közöttünk és én sem töltöm az éjszakát az ő szobájában. Nálunk ez jól működik, mindenki kiegyensúlyozott és jó alvó.
2016. jan. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Enis a mielobbi kulonalvast partolnam. Hiaba elso baba, de megprobalok kovetkezetesen donteni ilyen kerdesekben.


Sajnos sok rossz peldat latok.. Ha nem talaljuk egy a megfelelo idot - egyutt , majd kulonalvast- ugy a hazassagot is tonkreteheti, es a gyermeknek is megneheziti az elszakadast, mikor kozossègbe indul.


Koszonom a hozzaszolasokat,

Majd biztosan kialakul, mikor tegyuk ot kulon szobaba :)

2016. jan. 4. 08:38
 6/15 anonim ***** válasza:
Minden baba más. Majd meglátod, előbb- utóbb jelezni fogja, hogy szüksége van a saját kuckójára. Mi úgy terveztük, hogy kb. fél éves koráig a mi szobánkban lesz a kiságya. Ehhez két hét után költöztetni kellett, mert egyszerűen nem aludt el a mi szobánkban. Csak sírt, egész éjjel egyikünk sem aludt. Áttettük a saját szobájába, és csak egyszer ébredt éjjelente, amikor megéhezett. Később már egyszer sem.
2016. jan. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 zoocox válasza:
Nálunk három gyermek van. 8, 10 és 1,5 évesek. Mindegyik külön aludt. Cumi nélkül nőnek fel. Szokás kérdése.
2016. jan. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Terra Mater ***** válasza:
41%

A gyerekre hallgass! Nem adhatsz neki elég szeretetet. Ha ő maga jelzi, hogy külön akar költözni éjszakára, akkor tedd csak külön. Három gyerekem van, 5 éves korukban jelezték először, hogy a gyerekszobában akarnak aludni (5,7,9 évesek). De még mindig sokszor visszajönnek, sosem alszom gyerek nélkül a hálószobában.

Amúgy mindig van egy "súgó": a bizonytalan vagy a gyereknevelésben és elsődleges célod, hogy a gyermeked kiegyensúlyozott, rendben lévő önértékelésű felnőtt legyen, úgy tégy, ahogy egy természeti népben élő anya tenné.

2016. jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a kezdetektől mehet külön.
2016. jan. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Kinek mi a normális. Mi 2,5 évesen aludtunk kisfiammal egy szobában. Kicseréltük a kiságyat normál ágyra. Mi meg kiköltöztünk a másik szobába, neki meg megmaradt a megszokott szoba. nem volt probléma, első éjszakától kezdve jót aludt. 5 éves koráig kellett altatnom, addig nem engedett ki a szobából amíg el nem aludt.26 hós koráig szopott is, úgy aludt el, szopizás után.
2016. jan. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!