Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Vásárolnátok, vásároltok...

Vásárolnátok, vásároltok babátokra használt cumisüveget, ágyneműt, ruhát, cumit? Ha igen miért? Ha nem miért?

Figyelt kérdés
2016. márc. 9. 11:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%
Cumit, cumisüveget nem. Ágyneműt vettem használtan. Viszont ruhát is csak kb. 8-10 hónapos koráig. Ennek az az oka, hogy addig nem használódik, foltosodik el annyira, és reális áron tudtam venni, még ha postát is fizettem. De azt tapasztaltam, hogy e kor fölött már ritkán lehet találni valóban szép állapotú ruhát. (Bolyhosat, foltosat, elhasználtat sosem vettem.) Ha meg találok is, annak az árát meglehetősen kitartják, ha még posta költséget kell rá fizetni, akkor sokszor drágábbra jött ki, mintha jó áron, akciósan vásároltam üzletben.
2016. márc. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
35%
11-es vagyok. Cipőt sem vettem sosem használtan. (Orvosilag nem javasolt, ez nekem nagyon fontos.)
2016. márc. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem. Cumi, cumisüveg higiéniai kategória. Még második gyereknek sem adnám ugyanazt, max. ha üveg cumisüvegről van szó, mert az nem használódik el, nem karcosodik, tökéletesen sterilizálható. Etetőcumit, játszócumit 2 havonta egyébként is cserélni kell, eleve nem szolgálhat ki több gyereket.


Ágynemű a "minek" kategória. Egy csecsemőnek nem kell paplan-, párnahuzat, csak és kizárólag lepedő... minek jártam volna le a lábam, hogy turkálóban találjak?


Használt ruha szintén. Nem éri meg nekem a befektetett időt, hogy a kilósban keresgéljek, a darabárasban pedig annyiért vesztegetik a body-kat, rugdalózókat, mint amennyiért újonnan veszek a C&A, H&M, F&F akciói alkalmával, s ott csak leveszem a polcról.

Nincsenek egyébként averzióim a használttal szemben, anyós gyakran jár darabárasba, és hoz a gyereknek, de nem látom se jobbnak, se szebbnek (se olcsóbbnak - rajta van a textilkresz címként az ár), hogy én keresgéljek.

2016. márc. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%

Cumit és cumisüveget több ok miatt sem. Sterilizálás ellenére sem tenném a gyerekem szájába másét, másrészt Avent cumin kívül mást nem fogad el (cumisüvegre pedig nem volt szükség), emellett filléres dolognak gondolom. Ráadásul hiába csak alváshoz használ cumit az enyém, 1-2 hét alatt is képes lyukat rágni rájuk, szóval nem értem, hogyan lehet azokat jó állapotban árulni.

Ágyneműt sem vennék, mivel az újhoz is hozzá lehet jutni olcsón és nagyon hosszú ideig ki lehet használni.

Használt ruhát sokat kaptunk rokonoktól és ismerősöktől az elején, amit szívesen rá is adtam a gyerkőcre, azonban turiból vagy netről többnyire csak mellényt, kabátot vagy overallt vásárolok, mert minden másból az akciókra odafigyelve alig többért megveszem az újat, és akkor az nem bolyhos, nyúlott stb.

Cipőt viszont csak újat és jó minőségűt vagyok hajlandó a gyerekem lábára adni.

2016. márc. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Mi kaptunk szinte mindent az unokatesóktól. Cumisüveget nem használunk. Játszócumit vettünk újat, de pl. mellszívót is kaptunk, azt nem vettem másikat. Megtehettük volna, hogy újat veszünk, de minek??? Ami pénz megmaradt, abból elmegyünk inkább nyaralni. A cuccokat meg majd továbbadjuk tesóméknak.
2016. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az ilyen használt, nem megfelelően fertőtlenített cumiféléktől szép kis szájpenészt tud kapni a baba.

Én még a tesóét sem tartottam meg, ami a baba szájába kerül, az legyen új.

Ágyneműből is újat vettem, pár lepedő kivételével, de azok nagyon szép állapotban vannak, és tudom honnét jöttek.

Használt ruhákkal nincs semmi bajom. Sok mindent vettem használtan (amíg rá nem jöttem, hogy szezon végi kiárusításkor majdnem ugyanennyiért be tudom szerezni újan).

2016. márc. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!