Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 napos láz hogyan kezeljük?

3 napos láz hogyan kezeljük?

Figyelt kérdés

1 éves kisfiamnak ma nagyon felment a láza volt már kb 40 fokos is.


Orvos azt mondta ha 3 napig ilyen akkor kell korhazba vinni ( korona virus miatt mondhatta ezt)


Most alszik de ingadozik 37-39 kozott.


Hogyan lehet egy 1 éves gyereknél ezt kordában tartani és hogy ne legyen neki kínzó nagyon?


Germicid kúpot kapott, ugyan így nurofent is és flemborin cseppeket.


Kell hideg vizes borogatást csinálni ha nem menne lejebb? Legrosszabb esetben hűtőfürdő is? Milyen hideg vízben?



2020. ápr. 30. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi hütő fürsőzni szoktuk ilyenkor. Volt hogy akár hajnali 2kor is a zuhany alatt álltunk vele, ha nem ment lejjebb csak utána kapott lázcsillapító kúpot. De a hűtő fürdővel vigyázni kell, mert okozhat nagyobb bajt is, vigyázni kell hogy ne legyen hideg a víz, mert megfázhat. És ne egyből a 37 fokos vízzel kezd hanem a testhőmérsékletéről. Ha remeg vagy fázik, azonnal vedd ki.
2020. ápr. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Borogatást ne

Legfeljebb fürdő..

Ha lemegy 38,5 köré már elég

2020. máj. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2. Vagyok..

Az 2 évesem alaphője 36,9-37,1

2020. máj. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mmint 1 évesem
2020. máj. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

3 napos láz? Irány a kórház ügylete. Most! De tényleg. Szedd össze a cuccokat és menjetek. Könnyen lehet, hogy már nem lenne láza sem csak már kiszáradt és infúzióra kell kötni, mert teljesen kiszáradt.


Az orvos nem a koronavírus miatt mondta ezt, hanem alapvetően is ez az eljárás. Nem kell mindenben a koronavírust látni...

2020. máj. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Ha jól értem nem 3 napja lázas. Nem értem miért kell 3 féle lázcsillapítót adni. Én mindig nurofen szirupot adok, mert a lányomnak az viszi le a legjobban, 6 óránként lehet adni. Ha nagyon magas a láza lehet kombinálni másik lázcsillapítóval, felváltva 4 óránként lehet adni, de ezt csak magas láznál. Hütöfürdö leviszi, de utána fel is megy.
2020. máj. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Bethesda gyermekkórház oldalán pontosan el tudod olvasni a hűtőfürdő,borogatás menetét. Én azt csak akkor csinálnám ha nincs más lehetőség és a gyógyszer sem viszi le a lázat egyátalán mert elég durva dolog
2020. máj. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

1-2 hete estünk át rajta.

Az orvos azért mondta mert van egy ilyen herpeszvírus által okozott betegség, hogy 3 napos láz.

A lányomnak 3-4 napig 38-39 fokos láza volt, majd egyik pillanatról a másikra elmúlt. Akkor tele lett pöttyel. Azt mondta a doki, ha már pöttyös akkor nem fertőző. Mi azért nem kaptuk el a férjemmel, mert ha egyszer átesik az ember rajta akkor, egész életre védettséget ad.

Én nurofen sziruppal csökkentettem a lázár és sokat próbáltam itatni. Próbáltam borogatni, de azt nem nagyon hagyta.

2020. máj. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Itasd sokat kortyonkent

Lazcsillapitas

Es nem megijedni a kiutesek leszenk utana rajta

Az par nap es eltunik

2020. máj. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is átestek már a lányaim rajta. Mostanában volt a hírekben, hogy egy 15 hónapos kislány elkapta a koronavírust. 3 napig volt láza, majd pöttyös lett. Na, pont a 3 napos láz volt a baja, nem a koronavírus okozta a tüneteket. De így jobban hangzik a tévében.
2020. máj. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!