Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha a babám étvágya nem javul,...

Ha a babám étvágya nem javul, majd szondán kell táplálni, ez mit jelent?

Figyelt kérdés
11 hónapos és alig eszik, olyan, mintha sose lenne éhes. Kevés a tejem és nem érdekli a többi étel, csak 1-1korty vagy 1-1 darab. Kivizsgáláson nem találtak semmit és azt mondták, ha nem javul, szonda kell. Amúgy jó kedve van. Mit jelent ez a szonda, meddig kell kórházban feküdni, meddig táplálják vajon azon keresztül? Félek. teljesen belebetegedtem már ebbe az egészbe.

2020. nov. 28. 10:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

adtak neki valamiféle étvágyjavítót? a súlya mennyivel van elmaradva a kortársaihoz képest?

a szonda amúgy orron át való táplálás, hát jó lenne megúszni.

2020. nov. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ledugnak egy vékony, hajlékony csövet az orrán keresztül a gyomrába, és azon keresztül kap tápszert.
2020. nov. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Multivitamin szirupot is utálja, fecskendővel próbálom belediktálni. 7,3 kg már jó ideje. Tudom, hogy orron keresztül vezetik le, csak azt nem tudom, mennyire tartósan kell így táplálni. Majd megkérdezem a szakorvostól, de jó sokára megyünk és addig megőrülök! Mert daganatos betegnek gondolom tartósan kell, meg aki nem tud nyelni. Aki viszont "lusta" vagy egyszerűen nem éhes, annak meddig? :(
2020. nov. 28. 11:03
 4/24 anonim ***** válasza:
A tápszert sem szereti?
2020. nov. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
A sok közül egyetlen fajtát, ami azt jelenti, hogy napi fél deci, éjszaka. Sokszor kínálom, de ennyit fogad el.
2020. nov. 28. 11:12
 6/24 anonim ***** válasza:
53%

az én kislányom se volt ennyi idősen több, súlyra, és ő is rosszul evett. aztán mégis megnőtt, már neki is van gyereke.

ne paráztasd magad ezzel.

esetleg próbáld meg átmenetileg átadni az etetést az apának. vagy a nagymamának. eszik, amennyit eszik. ne ez legyen a központi téma. ha érzi rajtad a stresszt, az nem jó neki sem..

2020. nov. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást. Próbálok így hozzáállnu, de minden héten eljön a mélypont. Rokonokkal nem találkozunk a járvány miatt. Az apja sajnos 10 másodpercig próbálkozik aztán feladja,viszi játszani. Nem lehet ráhagyni. Remélem, idővel jobb lesz.
2020. nov. 28. 11:17
 8/24 anonim ***** válasza:
69%
Próbáltad ízesíteni a tápszert vaníliás cukorral? A szondánál az is jobb lenne.
2020. nov. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Próbáltam én mindent, gyümölcs, kakaópor stb. Most egy ideje csak a darabok érdeklik, de 2-3darab valamit megeszik jóízűen, majd mondogatja, hogy nem nem, rázza a fejét és vigyorog. Ha még kínálom, sír. A pép és a folyadék még ennyire se kell neki.
2020. nov. 28. 12:10
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy rendesen fejlődik? Mozgás, értelem, beszéd?


Mindkét lányunk 7 kg-s volt egy évesen, egyszerűen alacsonyak vagyunk mi is és ők is. Egészségesek, minden rendben van velük, csak kicsik.


Ha egyébként jól fejlődik, én kérnék másodvéleményt, mielőtt elkezditek tömni szegényt.

2020. nov. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!