Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Coviddal otthon gyerekekkel....

Coviddal otthon gyerekekkel. Ki hogy kezelte ezt? Mennyire kell elszeparálódnunk? Van erre bármi javaslat?

Figyelt kérdés

Már egy hete benne vagyok tünet ügyileg, de csak most derült ki hogy tényleg az vagyok. Újszülöttel és egy 4 évessel vagyunk itthon a férjemmel. Minden levegővétellel azon aggódok, hogy mit vesznek át tőlem a gyerekek, de egyszerűen nem tudok távol lenni tőlük.. Valószínű már át is vették gondolom.. Ti hogy éltétek meg ezeket a napokat?

Gyerekeknél mik a tipikus tünetek?


2021. márc. 31. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Én 8 hetes terhesen lettem másodszor covidos. Nagyon beteg voltam, de csak 1 hét volt nagyon nehéz. A férjem még csak pozitív sem lett, pedig nem szeparáltam el magam. A 2 éves lányunk pedig mindössze taknyos volt és néha köhögött egyet. Nem tudom mi lett volna ha a férjem is beteg lett volna. Orvosom azt javasolta, hogy növeljük meg a kicsi d vitamin adagját. Minden a férjemre hárult, magamat is alig bírtam ellátni, már kórházba akartak szállítani de végre kezdtem jobban érezni magam. Ez már 3 hete volt, mindenki jól van, a lányom is és a baba a hasamban is. Karantént tartsátok be, igyatok sok folyadékot, szedjetek sok d vitamint.
2021. márc. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem engedd el ezt az elszeparálódás problémát, mert kisgyerekkel lehetetlen.

És eleve, ha el "kellett" kapniuk, már elkapták.

Ezt úgy mondom, hogy már én is átestem ezen.

2021. márc. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
24%

Itt vannak tanácsok, hogy ha szoptatsz és koronavírusos lettél, mit csinálj:

[link]


Ha tudtok sokat szellőztetni, az sokat segít. A fertőzés nem olyan, hogy igen-nem, hanem nagyon nem mindegy, pontosan mennyi vírust kap valaki megfertőződéskor.

2021. márc. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

Szintén újszülöttel és egy 4 évessel maradtunk itthon amikor a férjem pozitív lett. Nálunk csak neki voltak tünetei, nekem és a gyerekeknek semmi.

Én nem stresszeltem ezen.

Többet takarítottam és minden nap nagyon sokat szellőztettem, illetve sokat voltunk az udvaron. Nem szeparáltuk el a férjemet.

Ágyneműt 2-3 naponta mostam és minden nap kiraktam szellőzni.

Megemeltük a c és d vitamin adagjainkat. Sok folyadékot ittunk. A babát szoptattam, így őt biztonságban éreztem.

A lényeg, hogy ne idegeskedj, nyugodj meg. Így nehéz lesz a felépülés is, ha nem tudsz pihenni, mert folyton rettegsz.

Jobbulást!

2021. márc. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!