Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Adnak erre gyógyszert? : Nem...

Adnak erre gyógyszert? : Nem alszik a babám csak nagyon keveset. Ejjel minden órában vagy fél órában felsir, mozgolódik, nappal is 1x alszik 10 percet. Kivagyok készülve

Figyelt kérdés

Most lett 8 hos a babám. Jön a foga , kenunk rá ahogy kell .

Vmi fenobarbital készítmény- azaz vmi nyugtató-altató kellene a babának.

Írhat fel a doki effélét?


2021. szept. 8. 15:30
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

" az eszem megáll"

Ha neked sírna minden fél órába akkor tényleg megállna az eszed asszem. Nemis értem miért adtam zöld kezet 🙂.

Ma Nurofen kúpot kapott és jól aludt. De 2 nappal ezelőtt is adtam mert kipróbáltam és akkor se aludt. (Vagy lehet kikakilta)

2021. szept. 9. 08:17
 12/18 anonim ***** válasza:
94%
Kedves kérdező, ne haragudj, nem bántásból írom, de egggészen nyugodtan hidd el, hogy nem te vagy a világtörténelemben az első anya (és nem is az utolsó), akinek fél óránként sír a babája. Sajnos a fogzáson (is) túl kell esni, vannak babák, akiket jobban megvisel, másokat kevésbé. Ettől még normális gondolkodású embernek nem az az első, sőt, sehányadik gondolata, hogy nyugtatót/altatót adjon a pár hónapos gyereknek. Lepontozhatsz, ha attól jobban érzed magad, ettől még ez az igazság. Ha nagyon fáj neki, akkor Nurofen, annál "durvábbat" az orvos sem fog felírni.
2021. szept. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%
Képzeld nekem is sírt fél óránként, 5 percenként is, mikor áttört a foga, mikor lázas volt vagy meg volt fázva. Sőt, volt olyan is, hogy megnyugtattam, visszafeküdtem az ágyamba és egyből felsírt. De soha eszembe se jutna nyugtatót, altatót adni egy babának, gyereknek. Fárasztó, ez van, nyilván tisztában voltál vele, mikor vállaltad.
2021. szept. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Jó de értsétek már meg légyszives hogy a Germicid C-ben is van fenobarbital minimális mennyiségben és a doki felis írta a babának oltás esetén. Akkor fogfajaskor hogyhogy egyszer sem adhatom , amikor 3hónaposan ezt javasolta a doki , most pedig 8hónapos.

Értitek az összefüggest, amiert kérdezem?

2021. szept. 9. 20:30
 15/18 anonim ***** válasza:

De értsd meg hogy nem fognak adni. Semmilyen készítményt, aminek altató hatása van. A germicid fájdalomcsillapító és görcsoldó, a lázgörcs megelőzésére. Mivel elég erélyes a hatása, kiváló lázcsillapító, kevésbé jó fájdalomcsillapító. Szó sincs altatásról.


Adjad neki ha megnyugszol, nem fog tőle aludni, ellenben a germicidnek már van rizikója, pl kinyírhatja a gyerek csontvelőjét vagy életveszélyes bőr károsodást okoz, ha tartósan adják.

2021. szept. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Ok.

Hát akkor semmi sincs ezek szerint?

2021. szept. 9. 22:03
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

16

De. Türelem. Sok sok türelem.

2021. szept. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Okok 😔😁ez van
2021. szept. 10. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!