Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 éves gyerekem nagyon sokat...

3 éves gyerekem nagyon sokat köhög, egész este köhögött, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Sajnos orvoshoz nem vihetem. Közleményben az asszisztenső mindig kiteszi a facebook csoportba üzenve az anyukáknak, hogy mire számíthatnak. Most például akkor írhatok e-mailt, ha igazolásra van szükség ahhoz, hogy mehessen bölcsibe, de ki van kötve, hogy akinek receptre, betegséggel kapcsolatos dolgokra van szükség az ne az az e-mailre írjon, hanem telefonáljon. Namost a telefonjuk meg folyamatosan foglaltak jelez, mivel ahogy múltkor írták ők nagyon leterheltek és sokat oltanak, így azért jelez folyamatosan a telefonjuk foglaltat. Bevinni meg nem lehet a gyereket a rendelőbe mint a Covid előtt.


Kicsit hurutos a köhögése, de valamikor száraz. Nincs láza, se hőemelkedése, sokat tisztítom Sterimarral, porszívózom az orrát is, de orrot fúlyni is tud, csak rásegítem vele. Iszik teákat, ilyenek.

Köhögéscsillapítót kap este, de így is folyamatosan köhögött.

Köptetőt, hurutoldót kellene még adnom?


2021. okt. 7. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Olyan nincs, hogy nem lehet bevinni. Fogod és viszed, kötelesek ellátni. Felháborító egyes "orvosok" mit művelnek.
2021. okt. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Olyan egy hónapja voltam így náluk és majdnem kidobtak, de komolyan. Mondták, hogy egyeztetés nélkül nem szabad bevinni a gyereket, nagyon leszidtak. Most úgy kezelik a covidot, mintha a spanyolnátha lenne.
2021. okt. 7. 08:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi eljutottunk az orvoshoz, 3 hete húzódó nátha es egy hete tartó köhögés miatt. Gondoltam azért most már nézze meg nincs-e nagyobb baj, megvizsgálta, nem nagyon látott semmit, de kaptunk antibiotikumot, nehogy arcüreggyulladás legyen vagy a fülére húzódjon. Nem vagyok híve a sok antibiotikum fogyasztásnak, de már annyira rég tartott ez a betegség, hogy elfogadtam.

Ha ennyire nem lehet bejutni a saját orvosotokhoz, akkor még ott az ügyelet végső esetben.

2021. okt. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívogasd kitartóan az orvost, ha nem sikerül, ügyelet.
2021. okt. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is hivogasd. Megfontolnám az orvosváltást is. Egyébként ügyelet, ja.


De mit oltanak most? Gyerekeknek nincs covid

oltás, influenza még nincs.

2021. okt. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 Gondolom az összes többi oltásra gondol, mint a DiPerTe és társai. Mondjuk nálunk ezeket egyetlen nap adják be, egy 2 órás intervallum van kijelölve, olyankor betegek tényleg nem jöhetnek érthető okokból, de a többi 4 napon betegellátás van.
2021. okt. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Most írtam az e-mailjükre amit ugye az igazoláshoz használnak amolyan próba szerencseként, aztán írt az asszisztens, hogy "ezt az emailt nem a doktor úr intézi nem tudok válaszolni és sajnos időm sincs levelezni . Kérem próbálgassa a többi melléket is." Na szóval próbálkozom tovább hívogatással, az igaz hogy amit ír, hogy mellék az nincs, mivel az orvoshoz a rendelő telefonszáma van csak, ez nem kórház, hanem rendelő. Szóval elegem van már ebből a helyzetből.
2021. okt. 7. 09:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindig az asszisztenseken a nehéz túljutni :) Esetleg írj neki azért, hogy mi a többi melléke a rendelőnek.
2021. okt. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a rendelőbe, ha nem akarnak ellátni, akkor fordulj betegjogi képviselőhöz, ki van akasztva valahová a váróban az elérhetősége.
2021. okt. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most felvették a telefont és egy másik orvos vette fel, aki azt mondta, hogy csak 14 órától rendel. Változott a rendelés, de neten meg nem volt kiírva. Remélem most már akkor el fogom érni.
2021. okt. 7. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!