Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 11 hónapos babának szájpenészr...

11 hónapos babának szájpenészre citromlé?

Figyelt kérdés
Sajnos kisfiamnak a szája szélén belül körben kijött a szájpenész. A védőnő citromlevet javasolt, hogy gézlapot mártsuk bele majd óvatosan töröljük át vele a kicsim száját. Volt akinek ez használt?
2022. jan. 17. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
C vitamin miatt, nekünk ilyet tartalmazó fiolát írt fel a doki. Plusz szajpenesz ölő gyógyszer mellé.
2022. jan. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos az orvost ma már nem érem el, helyettesítés volt, lemaradtam róla, de a védőnő megígérte, hogy szól holnap a helyettesnek, hogy írjon fel valamit HA tud, mert hogy az erre való szert betiltották?! Ezért is ajánlotta a citrom levét. Esetleg meg tudnád mondani milyen gyógyszert kaptatok rá?
2022. jan. 17. 15:32
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a rózsamézet betiltották sajnos, pedig az tényleg hatásos volt. 😕
2022. jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
8 éves fiamnál pálinkával való öblögetés tökéletesen megszüntette. Napi 3x öblögetett vele, már a második nap látható volt a javulás, a 4. nap reggelén meg már nyoma se volt. 11 hónapos babánál ezt nem ilyen egyszerű megoldani, ő még nem tudja ezt kivitelezni. De ahogy a védőnő javasolta a citromlevet, gézlappal körbetörölni, ugyanúgy pálinkát is meg lehet próbálni. (Attól nem kell tartani, hogy alkohol tartalmú, közel 0 az a mennyiség, ami így a szájában marad.) Citromlé nem tudom, hogy mennyire jó erre, annak hatékonyságáról még nem hallottam.
2022. jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Sebes szájat citromlével kenegetni kínzás,képzeld el, hogy csípi a baba száját!

NE tegyél a gyerekkel ilyet, inkább menj el egy gyógyszertárba és kérj valamit szákpenész ellen!

2022. jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5 hós kisfiam is kapott 2 hónapja ecsetelőt. Ha jól emlékszem nystatin ecsetelő.
2022. jan. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ecsetelo Suspensis nystatine
2022. jan. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kisvárosban kedves volt a gyógyszerész mert felírta egy cetlire, hogy hogy írja ki a doki tételesen a rózsamézet. Azt mondta, hogy ha tételesen van felírva (mint bármelyik gyógyszertári ecsetelő vagy krém) akkor ki tudja nekem keverni mivel 2 összetevőből áll.
2022. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Na hát annyi a fejlemény, hogy maradt a citromlé orvos tanácsára, valamint anaftin. Viszont úgy vettem észre a citromlé egyenlőre hat. Bár én is kínzásnak érzem picit, de lehet csak a fogzás miatt is ennyire ellenálló a kicsikém. De inkább ez minthogy elszaporodjon neki!


És köszönöm szépen a sok segítséget minden hozzászólónak!!

2022. jan. 18. 10:20
 10/10 anonim ***** válasza:
21%
Az esetek 99%-ban elmúlik/elmúlna magától a szájpenész, nem kell túlgondolni.
2022. jan. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!