Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ovi náthával mennyi ideig...

Ovi náthával mennyi ideig marad otthon?

Figyelt kérdés

Hétfőn kezdte az ovit, kedden ebéd után orrfolyással hazaküldték.

Itthon orrsrayt kapott, szerdán már szárazköhögés is volt, az orrfolyás megszűnt. Porszívóval szívom, alig jön valami, az se sárga se zöld

Mit tehetek még érte? Meddig szokott tartani a nátha egy kezdő ovisnál?

Orvos telefonon gyógyít: orrspray + köptető, ha meggyógyult szóljak az igazolásunk miatt… (minden orvos ilyen itt)


2022. szept. 8. 13:33
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Olvastam sokat a bakteriális felülfertőzésről (amire adnak antibiotikumot)

Szóval ha nem sárgul az orrváladék, az jelzés lehet, hogy nincs erről szó?

2022. szept. 8. 13:34
 2/15 anonim ***** válasza:

Változó..van ami 3 nap alatt rendbejön, van ami 2 hétig makacskodik..


Csütörtökön kezdte.. hétfőn semmi baja nem volt, de volt aki jelezte, hogy a gyereke náthás nem viszi..

Kedden hazafele semmi baja nem volt..2 órával később orrfújás, enyhe hőemelkedés..

Másnap zöld váladék..

Tesó másnap kezdte..

Ma a nagynak alig ban baja, kicsi most van benne.

Hétfőn megy oviba a nagy ( kicsi nem ovis még)


De gyanítom 1 hét és megint beteg

2022. szept. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Orvos szintén ilyen


El sem vittem, nem várnak egészséges igazolást.


2.

2022. szept. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Néha csak pár nap. Én úgy gondolom, hogy egy náthához nem kell doki. A felülfertőződéstől úgysem tudod megvédeni ha bekövetkezik (általában nem szokott), ha lázas lesz rosszabbul lesz, akkor kell antibiotikum és akkor fertözödött felül. A saját tapasztalatom az, hogy, mindegy milyen a takony színe, nem lehet ebből következtetni. Lányomnak volt zöld orrváladéka, paráztam is, baktérium, antibiotikum kell, de nem kellett. Aztán két nap múlva abbamaradt az orrfolyás és teljesen jól lett. De olyan is előfordult, hogy két hétig folyt az orra és nem vihettem oviba, más tünete nem volt.
2022. szept. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Kezdő ovis anyuka vagyok, és sajnos igen, a doktorunkra se nagyon számíthatok, ha nem muszáj nem akar látni senkit a rendelőben. Az óvoda pedig természetesen védi az egészségeseket, hazaküldik a gyereket ha valamit látnak rajta (remélem másokat is ugye)

Próbálok mindkét oldalon megfelelni, de ott a munkahelyem is és legfőképp a gyerekem, aki menne már a gyerekek közé.

Nagyon igyekszem

2022. szept. 8. 14:19
 6/15 anonim ***** válasza:
29%

Ez intézmény függő leginkább. Mi nem Magyarorszàgon élünk. Ezáltal kicsit más a betegséghez hozzáállás.

Nálunk a szülő döntése, hogy mennyit marad otthon a gyerek, de vannak határok. Lázas, hányós, hasmenéses, fájdalommal küzdő, levert gyerek nem megy közösségbe.

Ha jó a közérzete, de folyik az orra, néha köhög vagy tüsszög, minimálisan híg a széklete vagy kicsit gyakrabban megy mosdóba, akkor az senkit sem érdekel. Nálunk az a feltétel, hogy jó legyen a közérzete. Így van olyan gyerek, aki hőemelkedéssel vagy kisebb lázzal is simán bent van, mert nincs semmi baja. Ha valaki kicsit beteg, akkor arról tudnak reggel már az ovónők. Viszont érdekes, mert nálunk ritka, hogy egy gyerek itthon legyen. Ilyen apróbb betegségek vannak. Átlag évente 1 max 2 alkalommal van, amikor valaki hiányzik a csoportból. Ha keményebb betegség van, akkor az átlag 3 max 7 nap. Megfázásnál gyógynövényekkel inhalálás és tea szokott segíteni leginkább. Orvoshoz nálunk alig jár valaki (szülő igazolja a hiányzást), ezáltal pedig csak nyomós okkal megyünk: elhúzódó vagy erősebb betegség. A nátha nem igazán szokott ebbe tartozni, ha időben, megfelelően van kezelve.

Én mondjuk szeretem az itteni rendszert, mivel másképp folyamatosan mindenki otthon lenne az amúgy jól lévő gyerekekkel. Nálunk mondjuk munkahelyen is így van (csak ott ilyenkor kerüljük egymást, még jobban figyelünk a higiéniára).

2022. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6-os, őszintén örülnék egy olyan rendszernek, amiben ti működtök :)
2022. szept. 8. 16:14
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
7es, akkor menj vidékre, ott simán telibe hányhatja a gyerekedet a másik gyerek, nem nagyon kell otthon maradni. Nálunk legalábbis. Most jöttünk ki a kórházból, a 4 évesemmel, hányós-hasmenős vírus miatti kiszáradás miatt voltunk bent.
2022. szept. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8: ne általánosíts. A mi vidékünkön bizony kettőt tüsszent, már itthon kell tartanom. Tavaly is alig járt oviba, pedig semmi komolyabb baja nem volt. Mindig vény nélküli szerekkel, inhalálással, infrázással, vitaminokkal kezelgettem, mert más gyógyszer sosem volt indokolt. Most ment 2 napot, majd hétfőre már folyt az orra, így itthon van. Holnap kell ismét telefonon lejelentenem az állapotát és ez alapján látatlanban dönti el az orvos hogy hétfőn mehet-e vagy sem.
2022. szept. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

És szerinted ha megnézi az orvos, mivel lesztek előbbre? Ugyanazt fogja mondani, tüneti kezelés. Erre nem lehet mást :D

Az igazolást is úgy írjak, hogy a szülő elmondása szerint tünet mentes.

Náthával felesleges orvoshoz fordulni, ha ti náthásak vagytok, egyből mentek a háziorvoshoz? :D Remélem nem..

2022. szept. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!