Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért betegesek ennyire a...

Miért betegesek ennyire a gyerekek?

Figyelt kérdés

Oké, közösség stb. De nem tartom normálisnak azt, amit mindenki más annak tart, hogy konkrétan 3 nap után beteg a gyerek. És nem csak az enyém, hanem frankón mindenkié, aki a környezetemben van és (és nem magán intézménybe jár....ez fontos tényező). Anyukám mesélte, hogy én 25 éve betegesnek számitottam azzal, hogy 3 havonta(!) kiestem a bölcsi/oviból. Anno az számított betegesnek ha valaki évente 5 betegségen átesett. Most....nevetséges. Össze tenném a kezem ha évente csak ötször lenne beteg a gyerek. És a harmadik évét kezdte a bölcsibe , bőven ki kellett volna alakulnia az immunrendszernek, neki is és a pajtásainak is. Ameddig magánba járt fél évig , semmit nem kapott el....nem kellett otthonra zsepit se venni!!!!! Pedig szeptembertől januárig járt oda, abszolút szezonban. Hol a hiba? Csak az tud eszembe jutni , hogy a szociális intézmenyekben nem megfelelő a higiénia.

A kovid lezárásokat már nem tudom magamban elfogadni mentségül, mert az a magánosokat is érintené, aki ismerősöm magánba jár NEM BETEGES, max megfázik fél évente. Mi a véleményetek?


2022. dec. 12. 09:07
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
mondjuk három évig nem sok gyerek bölcsis.
2022. dec. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Magánba nem hordják be betegen a gyerekeket.
2022. dec. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Ugyanezt kiirtam en is. 2-3 napot ment a gyerek es ket het itthon. Oktober es dec 15 kozott ment kb 10-12 munkanapot! 5 lazas betegsegen vagyunk tul, abbol az egyik kezblab szaj virus 39C os lazzal. A tobbi takony is mind lazas elfekvos volt,nem csak kis takony. Megfekudtem en is 5-bol 4 szer . Ferjem is. En nem tudom, milyen vírusok mennek, de regen biztos hogy nem volt ennyi szarsag. En is korbekerdettem a csoportvan, tobben vagyunk igy, hogy 3 napokat tudjuk vinni,. Valamelyik idiota mindig behordja betegen a gyereket es vegigfertozik a csoportot.
2022. dec. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Dec 5.elirtam
2022. dec. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Engem is kiborít. Szeptember óta ovis a lányom, 3 nap, maximum 1 hét után beteg, nátha, köhögés, stb... Persze 2-3 hétig otthon, mert én csak teljesen egészségesen viszem újra közösségbe!


Ja, ovi előtt 1x volt náthás, tehát ne mondja nekem senki, hogy az immunrendszere a gyenge, hisz jártunk ide-oda csavarogni mindig is! Sose kapta el... Oviban meg rögtön. Nem értem

2022. dec. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

32 éve ugyanígy voltam


1 hetet se mentem 2 hetet otthon voltam..


Amúgy a gyerek nekem 2. Alkalommal beteg idén


Tavaly viszont végig betegek voltak..

2022. dec. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
A lányom szeptember óta ovis, egyetlen egyszer maradt itthon egy hetet idáig, mert azt mondta fáj a füle (közben meg nem). Csak mondom, hogy ilyen is van.
2022. dec. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Én mondjuk elhiszem, hogy van ilyen is, szerencsés vagy és kívánom, hogy így is maradjon... DE akkor is fura, hogy a legtöbb gyerek nem így van. Én azt mondom, még első évben vagyunk, elfogadom, hogy ennek most így kell lennie, de ha jövőre is így lesz, akkor az már szerintem nem annyira normális.
2022. dec. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
67%

"Magánba nem hordják be betegen a gyerekeket."

Ó, dehogynem.

A lányom ma ment vissza egy hét betegség után a magánbölcsibe, amit annak köszönhettünk, hogy bevitték a még alvás közben is köhögő gyereket. Délután már szóltak az anyukának, hogy ne vigye másnap, de akkorra már mindegy volt, 2 nappal később már a lányom is kidőlt.

Egyébként ő szeptember vége óta jár és ez volt az első betegsége, szóval nem panaszkodom, de ez nagyon dühített.

2022. dec. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
35 évvel ezelőtt állandóan szúrták fel a fülem ovisként. Magas láz, fülfájàs. Alsóban mandulagyulladások, szintén magas lázak. Ezt megoldotta a mandulaműtét.Igen gyakran beteg voltam...
2022. dec. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!