Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyire gyakori gyerekeknél...

Mennyire gyakori gyerekeknél a tüdőgyulladás?A ti gyereketek volt tüdőgyulladásos?

Figyelt kérdés

2022. dec. 22. 17:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, leirnad elotte mi volt? Kohogott? Piros volt a torka? Taknyos volt? Szakadozo köhögése volt -e?

Es ezekre gyogyszert kaptatok? Adtatok ? Es milyen gyógyszereket kaptatok?

Esetleg ha lazas volt ibuprofen vagy vmilyen gyulladáscsökkentő gyógyszert adtatok-e neki?


Mert gondolom nem egyik napról a másikra lett tüdőgyulladásos..


Nálunk eléggé elhuzodott a betegseg, nagyon remélem nem lesz belőle az..

Ugy érzem en is hogy hatástalanok ezek a gyogyszerek amiket adok neki.

Azért kérdezném hogx te mit adtál neki?

Nagyon szépen megköszönném, es lehet ez altal megfejthetnénk miert is alakult ki ..

Plusz az sem mindegy ha othon nagyon szaraz a levegő vagy ha van lecsapodas a hazba úgy értem ha nem jo a szigeteles es peneszfoltok stbstb

2022. dec. 23. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A gyerekeimnek sosem volt. De öcsémnek kisóvodás korában évente többször is, emlékszem anyukám hogy aggódott. Így felnőttként nem betegesebb az átlagnál.
2022. dec. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Párom azt mondja biztos hajlamos rá, de azért 6 évesen most van neki először meg remélem utoljára is, ebből én még erre nem következtetnék.


11

Sima kis taknyos betegségből alakult ki szerintem.Másfél hetet itthon volt, sinupretet használtunk,c,d vitamint kapott.1-2 napot volt hőemelkedése azt nem szoktuk csillapítani, meg nem is hagyta el magát.Elvileg ebből ki is gyógyult, úgy nézett ki semmi baja épp csak köhentett egyet kettőt. Pénteken megkaptuk a közösségbe mehet papírt és kedden délután meg vittem vissza, mert hőemelkedése volt,reggelit se evett meg napközben az oviba se, kicsit hurutosan köhögött, a hasát fájlalta. Kedd este kezdtük az antibiotikumot, de aztán tegnap már délután felvettek bennünket osztályra, mert egyre roszzabbul volt. Én a tünetei alapján nem mondtam volna meg, hogy tüdőgyulladása van.

Jobbulást nektek!

2022. dec. 23. 14:33
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem számtalanszor volt, évente egyszer-kétszer óvodás koromtól kezdve. Mindig tüszős mandulagyulladással kezdődött, ami ráment a tüdőmre. Kb. 15 éves koromig elég beteg voltam tőle, magas lázzal. Később egyre könnyebb lefolyású volt, többször lábon kihordtam. 35 éves korom körül elkezdtem építkezni. Erős fizikai munka a szabad levegőn, és mintha elvágták volna, soha többet nem volt mandula és tüdő gyulladásom. Most 53 éves (férfi) vagyok. Az építkezés kezdete óta nem csak tüdőgyulladásom nem volt, de azóta semmilyen fertőző betegséget nem kaptam el, vagy ha el is kaptam valamit, nem tudok róla, mert észre sem vettem. A Covid-on is láz és panaszok nélkül estem át, egyedül az ételeknek éreztem mosogatólé ízét egy darabig.

Ebből azt a következtetést vontam le, hogy a napi szinten végzett kemény fizikai munka a szabadban, jó levegőn, egy univerzális csodaszer!

2022. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!