Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 7 évesem 3 napja lázas,...

7 évesem 3 napja lázas, lázcsillapítóval is mindig visszamegy 38 fölé. Tapasztaltatok ilyet? Csütörtökön látta orvos, azt mondta vírus, csak lázcsillapítót adjak, hétfőn kell visszamennünk. Meg nem volt ilyen makacs làza sose.

Figyelt kérdés
2023. febr. 4. 16:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Virus. 38 , harom napig marha messze van a makacs laztol 🤦🏻‍♀️
2023. febr. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Hm. Szerencsések vagytok. Ez nem durva láz,nem is makacs. 3 nap az semmi. Nyugi.
2023. febr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Mindenki tapasztalt már ilyet. Ha nagyon nem viszi le a lázcsillapító, jöhet a "kellemes" hűtőfürdő. De elvileg a 38 fok az ilyenkor még jó is, a vírusok lassabban terjednek a szervezetben, a fehér vérsejtek pedig gyorsabban dolgoznak.

3 nap, 38 fok nem makacs láz.

2023. febr. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem is kellene csillapítani, ha nem zavarja a közérzetét.

Lassabban gyógyul, ha lázcsillapítót adsz.

Nem magas láz, nem is makacs.

2023. febr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
14%

3!


A helyesen alkalmazott hűtőfürdő NEM kellemetlen!


A lázzal megegyező hőmérsékletű vízbe kell tenni a gyereket. Nem hidegbe!!


Utána 1-2 literenként a lábához kell önteni a hideg vizet. Addig,amíg megfelelő hőmérsékletű lesz a víz. És meg nem indul a láz csökkenése.


Minimum 20 perc, és nyakig benne kell lennie a gyereknek! Folyamatosan.


Nekem sokat kellett alkalmaznom ezt így,orvosi utasításra. 40 fok feletti lázaktól indultunk általában...

20-25 perc alatt levitte 39 Cfokra.


Hideg vízig sosem hűtöttem le,inkább langyosra. Ami még elviselhető egy lázas,beteg kisgyereknek.

2023. febr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5!

Egy szóval se mondtam, hogy elviselhetetlen, borzalmas szenvedés lenne kínok kínja közt. Amikor kicsi voltam anyukám pont úgy alkalmazta, ahogy leírtad, 40 fok feletti lázra (sokszor volt ilyenem), nyilván kibírtam, de nem mondom hogy kellemes volt.

Azért írtam, hogy "kellemes" hiszen nekem akkor a negyven fokos melegvíz úgy érződött, mint amúgy a tíz-tizenöt fokos, ami nyilván szükséges volt, és nem tragikus, de én az igazat megvallva sosem kértem meg anyukámat, hogy hűtőfürdőzzünk még egyet.

2023. febr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most megint 39.2, délután 5kor kapott lázcsillapítót...
2023. febr. 4. 19:07
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akkor volt olyan,hogy nem vitte le vagy nem sokáig,mikor nem figyeltem a súlyt és már a nagyobb adag kellett volna. Mérd meg reggel éhgyomorra és nézd át újra az adagolást,nurofennek pl több fajta szirupja/tablettája van más adagolásokkal. Ha biztos jó volt az adag,akkor válts hatóanyagot.
2023. febr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jobban vagytok?
2023. febr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdeklődésedet! Még

hajnalban is 39.4 volt a láza, ma voltunk újra orvosnál, azt mondta felülfertőződött, piros, hólyagos

a torka, sumamedet írt fel, csütörtökön kell visszamennünk. Ez az 5. nap, remélem, most már javulni fog!

2023. febr. 6. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!