Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nem használ az antibiotikum(Au...

Nem használ az antibiotikum(Augmentin)?

Figyelt kérdés
A 10 éves lányom szerda óta kapja mandulagyulladásra az Augmentint, tehát ez az 5.nap. Semmi javulás! Iszonyúan fáj a torka(próbáltam Strepsilst, Tantum Verdet, mézes teát) , étvágytalan, levert, köhög is. Létezik, hogy nem megfelelő az antibiotikum? Általában 3 nap után már javulni szokott. Persze, holnap viszem újra orvoshoz. Köszönöm!

2023. febr. 5. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen biztos hogy nem jó. 72 órán belül javulnia kell. Jól teszed hogy visszaviszed. Valószínűleg vírus lesz az okozó.
2023. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen létezik. Húgom tüszős mandulagyulladásra kapott antibiotikumot, ment a hasa tőle, hiába szedett Probiotikumot. Egy hét után visszament az orvoshoz, semmit nem javult, gyógyszert kellett váltani. Még úgy is sok idő kellett, hogy meggyógyuljon, majdnem két hét.
2023. febr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vissza vinném, nekem tájog lett a mandulával, azon pedig csak a szike segített.
2023. febr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Holnap délután tudom orvoshoz vinni. Addig adjam még neki az Augmentint? Vagy hagyjam abba most?
2023. febr. 5. 14:18
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Add neki míg nem beszéltek az orvossal.
2023. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg màsik antibiotikum kell. Nalunk egy nap alatt màr èrezni lehet, hogy hasznàlt az antibiotikum. Sajnàlom szegènyt, jobbulast, es kitartàst nektek.
2023. febr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"próbáltam Strepsilst, Tantum Verdet, mézes teát"


Nem kellenek ezek, az első kettő konkrétan egy nagy nulla, pénzlehúzás csak ráadásul felnőtteknek gyártják!


Kímélni kell a torkát, én inkább ajánlom a sós langyos vizes öblögetést, meg van ez a "suspensio terpini" megnevezésű patikai párszázforintos toroköblítő!

Na azzal többre mész mint az antibékával, szóval azt tedd el inkább későbbre,


(visszavinni kár, mert csak megy a veszélyes hulladékba, így a gyártáshoz/logisztikához felhasznált energia és pénz kuka ).

Ameddig van szavatossága (akár két év is lehet) addig tedd el későbbre, és helyette próbáld amit leírtam.


Továbbá édességek üditők és fűszeres nasik, minden ami hideg vagy túl forró letiltva!


Próbáld továbbá még a sima fekete vagy a levendula teát ÉDESGYÖKÉRREL, és FRISSEN RESZELT GYÖMBÉRREL izesitve (méz nem kell)!

2023. febr. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!