Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyire jellemző, hogy a...

Mennyire jellemző, hogy a körzeti gyerekorvosok türelmesek, kedvesek a gyerekekkel ? Találhatok olyan gyerekorvost, aki odafigyel arra , hogy ne traumatizálja a gyereket?

Figyelt kérdés

Úgy érzem a gyerekorvosunk egyáltalán nem fektet abba energiát, hogy megpróbáljon kicsit higgadt, kedves lenni a gyerekkel lenni és ez engem nagyon zavar. Szakmailag dicsérik, ezért választottuk őt, de emberileg egy nagy nulla. Amikor belépek a rendelőbe , nem köszön vissza. Oltás alkalmával voltunk nála legutóbb, a kislányom retteg tőle, amikor meglátja már akkor nagyon sír. Odajött az orvos, annyit mondott neki hogy "jólvanmár, a java még csak most jön"... hátracsavarta a karját és beledöfte a tűt a már amúgy is ordító gyerekben, úgy, hogy rossz volt nézni. Aztán egy masodperc múlva már toporzékolva várja, hogy vigyem kifelé a gyereket. Fel se tudom öltöztetni, pucéran viszem ki a váróba minden alkalommal, mert szabályosan rugdosnak kifelé a rendelőből hogy jöhessen már a következő. Olyan az egész mint egy futószalag. Nem is tudja kik vagyunk, a gyerekem nevét sem tudja

Pár hónapja egy betegség miatt voltunk nála magánrendelésen, amikor megkérdezte, hogy melyik körzetbe tartozunk... és mondtam neki hogy hozzá tartozunk.... fogalma sem volt kik vagyunk. (Aznap épp körzeti rendelése nem volt, ezért vittem hozzá magánba) . Nekem ez az egész mostmár több, mint felháborító. Nem akarom hogy a kislányomat egy életre traumatizálja, hogy aztán egy ártatlan vizsgálatnál is ordítson. Normális ez a viselkedés? van rá egyáltalán esély hogy találok olyan körzeti gyerekorvost, aki szakmájában is elismert és egy minimálos időt szán arra is, hogy a gyereket megpróbálja megnyugotatni? Vagy ez itt Magyarországon csak magán úton működhet, hogy egy kis empátiát, kedvességet is kapjunk?

Kinek mi a tapasztalata a gyerekorvosával? Őszintén érdekelnek a különböző vélemények a témával kapcsolatban...

Lehet hogy orvost kellene váltanunk emiatt, vagy én spilázom túl?



2023. febr. 7. 12:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nyíregyházán nagyon kedves a doktornő és az asszisztens is. A matrica és a gyerekkel való normális kommunikáció alap.
2023. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

- több, kórházban dolgozó kollégám ( orvosok ) ezt az orvost ajánlotta a szakmai tudása miatt. Egy idős orvosról beszélünk. Ezért ragaszkodtam hozzá. Laikusként akkor azt sem tudhatod, hogy vannak olyan orvosok akiknek már-már tilos lenne praktizálni. Én ezektől próbáltam megvédeni magunkat a választásommal , főleg mivel komplikáció is volt a szülésnél és utána is, számomra az elsődleges szempont a szakmai oldal volt... eddig a pontig . De nem hiszem h emiatt magyarázkodnom kellene.


Kedves Utolsó! Megmondanád esetleg a nyíregyházi doktornő nevét, akit említesz ? Nyíregyháza nekünk is ideális lenne. ( ha nem akarod kiírni nyilvánosan, akkor esetleg privátban) köszönöm

2023. febr. 7. 13:59
 13/20 anonim ***** válasza:
92%
A mi körzetünkben több gyerekorvos van, az egyik szinte negédes, a semmire azonnal antibiotikumot ír, párszor helyettesítésnél volt hozzá szerencsém. A miénk szakmailag és emberileg is nagyon rendben van, tehát van normális is, váltsatok dokit.
2023. febr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

A mi dokinktól most megihedt a fiam mert emlékezett ra hogy szurit kapott,de egyébként kedves ,köszön ,kérdezhetsz, tanácsot ad,nem tömi feleegesen gyógyszerekkel a gyereket..

Rákérdez hogy kell e recept valamire vagy ilyesmi.Aztán a szuri után kap kukacot a fiam így nagyon örül :)

2023. febr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát akkor nincs is min tovább gondolkodni.
2023. febr. 7. 14:28
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
A miénk normális, kedves nő. Több dolgot írtál ami teljesen elfogadhatatlan, azonnal valtanék. Minden szakmában vannak hülyék, de a gyerekdokik között nem ez az általános, amit leirtal, ennél csak jobbat találhatsz.
2023. febr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
A miénk nagyon kedves volt, oltásnál megengedte hogy én fogjam a gyereket, mindig adott matricát, mindig volt pár kedves szava, megismert az utcán, előre köszönt pedig ritkán jártunk. A gyerekem mégis mindig ordított ha meglátta. :D
2023. febr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekorvos van a városunkban, 2 vel volt most kapcsolat 1 a miénk 2.meg a helytesíti mind kettő kedves, a miénket alapból ismertem bölcsis dokink volt, kedves, de nem tartom olyan alaposnak mint a másikat, de mivel nem beteges a gyerek így elvagyunk.

A 3 hoz 25 éve jártunk a nagyokkal ő sem rossz de a fiatalok közvetlenebbek

2023. febr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
70%

Kedves a dokink, a gyerekkel is aranyos, de szintén futószalag. A városban sosem ismerne meg, ha hívom sosem tudja kik vagyunk. Rendelésen nincs idő igazán elmélyülni semmiben. Mi a panasz? Oké, felírom ezt, így kell szedni, viszlát, már jön is a következő. Már babaként is hemzsegtek az emberek az egészséges tanácsadáson, ott sem volt idő soha egy kérdésnél többre, az is csak ilyen ímmel-ámmal megválaszolt volt. Engem ez zavar és mi most emiatt váltunk. Meg mert amióta elköltöztünk van bennem egy ilyen "ez meg miért jár még mindig ide?" érzés bennem a részükről, amikor belépünk.

Nem érzem komfortosan ott magam, így nem kérdés, hogy váltunk.

Az viszont hatalmas kérdés, hogy ugyan kire!? Laikusként fogalmam sincs kire kellene. Pl. az egyik orvosról tök jókat hallottam. Túlzás nélkül egy hete próbálom utolérni és semmi... És akkor felvetődik bennem a kérdés, hogy ha most gondunk lenne, akkor sem tudnám utolérni sosem?? Nehéz ez...

2023. febr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez volt nálunk is.

VÁLTOTTUNK.

És láss csodát:

A mostani akit elvileg "senki se kedvel" olyan kedves a kicsihez.

Kb.1 év volt hogy a trauma miatt mindig sirt az újnál is.

Mert ugyanaz a rendelő, es aztal kototte össze, csak korábban rendel a mostani doki.


Dr mar nem sír.

Olyan kedves a doki, úgy köszön mindig , puszi , meg ilyenek.

Szóval van normális is .

Fel a fejjel

2023. márc. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!