Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kicsi gyereknek antibiotikum?

Kicsi gyereknek antibiotikum?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy bármilyen betegségre az orvosunk antibiotikumot ad, ez normális. Kislányom szeptember végén kezdte az ovit, ez idő alatt 3x-4x volt beteg, de csak nátha és köhögés. Minden alkalommal hallott valamit a tüdejébe és mindig antibiotikumot ír fel. Illetve van egy 1 éves kisfiam is és szinte mindig elkapta a testvérétől a betegséget, és neki is mindig antibiotikumot írt fel. Én nem igazán vagyok gyógyszer párti de mindig beijesztettek engem hogy még picik és nehogy rosszra forduljon. Más gyerekének is náthára, köhögésre antibiotikumot kellett szednie?
2023. febr. 19. 21:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat az első mondat az kérdés akar lenni.
2023. febr. 19. 21:05
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Ha bakteriális fertőzésről van szó, akkor szükséges az antibiotikum. Az orvos valószínűleg érti a dolgát, hisz ezt tanulta. Érdemes benne megbízni és végigcsinálni az antibiotikum kúrát, mert ha nem szedi vagy idő előtt abbahagyja, akkor csak rosszabb lesz és mehettek a kórházba tüdő vagy mellhártyagyulladással. Az antibiotikum pedig nem fog legközelebb használni, rezisztenssé válik rá a gyerkőc.
2023. febr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem, soha nem kapott köhögésre, nathara antibiotikumot. A mi dokink nem ad ilyesmire gyógyszert és nem is kell, mert vírus okozza. Keress másik gyerekdokit.
2023. febr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

A fiam 4 hósan és 2.5 évesen kapott antibiotikumot.

Szerencsére még nem is volt nagyon beteg, pont most jutott eszembe még a torkát sem fájlalta soha lassan 4 éves.

2023. febr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem, nem normális, hogy mindenre antibiotikumot írnak fel, ezért lesz egyre több rezisztens kórokozó.
2023. febr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem normàlis, amit a dokid csinàl. Az èn gyerekem 3x kapott augumentint, összesen 4 palackkal. Azt se megfàzasra, hanem fogorvosi hiba miatt begyulladt fogàra.

Jò orvos bakteriàlis fertőzesre is csak akkor ad antibigyòt, ha a pàciens szervezete nem tudja legyőzni a baktériumot.

2023. febr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

A miénk elsőre nem ír fel, de ha elhúzódik a betegség, felírja. Kicsi gyerekek könnyebben felülfertőződnek, és így a vírus indította betegség bakteriális dologgal végződik.

Gyerek függő is, enyémnek is könnyen telt fel a tüdeje, fülében a legenyhébb nátha után is folyadék volt, stb.

2023. febr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
29%

Alapból én abbol indulnék ki, hogy az orvos tudja mit csinál, ő látja, hogy kell e antibiotikum, vagy sem. Az is igaz, hogy Magyarországon rengetegszer feleslegesen adnak. Külföldön élek, itt pl kohogessel az orvos nem is fogadja -covid előtt se-, max ha hetek óta tart. Antibiotikumot is nagyon óvatosan adnak, q szervezet immunrendszeret próbálják meg inkább dolgoztatni.

Amondó vagyok, hogy ha nem bízol az orvosban, akkor válts, ha még megbízol benne, akkor ne az internet laikusaitol kérj tanacsot

2023. febr. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!