Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szárazon köhög keveset a 2...

Szárazon köhög keveset a 2 éves gyerekem. Elvinnétek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Március 11-én lebetegedett (2 nap láz, nátha, kevés (napi pár) hurutus, felszakadt köhögés). 10-12 napig volt beteg. Orvoshoz nem vittem. Antibiotikumot, köptetőt nem kapott, sokat szívtam az orrát, sós orrspray-t használtunk, inhaláltunk, mézet evett. Az a kis köhögése szépen el is múlt.


4 napja a 21 fokos szobában nem volt túlöltöztetve, de nagyon leizzadt. Mindig leszokott, át is öltöztetem minden éjszaka, de most teljesen elaludtam és kb 1,5-2 óráig izzadt volt mire átöltöztettem. Másnap reggeltől napi párat köhög szárazon. Valamelyik nap pl 3-4-et köhintett. Legtöbbször evés után vagy hiszti után köhög. Egy éjszaka volt, hogy álmában 2x köhögött.


Ő refluxos volt picinek és szerintem még most is az. Minden hónapban vannak száraz köhögős napjai, de akkor hirtelen jön a köhögés, mintha félrenyelne, most egy minimálisan másabb, de hasonló. Az egyik ilyen alkalommal a gyerekorvossal beszéltem, de ő azt mondta meghallgattatja, de gondoljam át, hogy a betegek közé be akarom-e vinni pár száraz köhögés miatt. Akkor nem vittem végül, 2 nap múlva egyet sem köhintett.


Nem száraz itthon a levegő (van mérőnk), enni eszik, játszik, eleven, orra nem folyik, annyi, hogy többet iszik.


Úgy gondoltam jövő kedden hívom az orvost, ha nem múlik. Persze ha rosszabbodik vagy más tünete lesz akkor előbb. Motoszkál bennem, hogy mi van, ha tüdőgyulladása van. Szerintetek lehet az ennyi tünettel? Ti bevinnétek a beteg közé napi pár száraz köhögés miatt előbb vagy várnátok?



2023. ápr. 4. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, emiatt biztosan nem vinném orvoshoz, nem is csinálna vele semmit.
2023. ápr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tüdőgyulladás: láz, fájdalom, köhögés, levertség...


Ez semmi, ami neki van.

2023. ápr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A 2 éves fiam tegnap óta köhög szárazon, ugatósan, én délelőtt felhívtam az orvost. Izlandi zuzmót ajánlott, majd csütörtökön kell visszahívni. De ő bölcsis, az igazolás miatt is beszéltem vele.
2023. ápr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!