Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » SOS! Így beoltatnád most...

SOS! Így beoltatnád most kullancs ellenivel?

Figyelt kérdés

Eredetileg az első oltást 1 nap múlva kapná a 2,5 éves kislányunk. Encepur Junior receptet kaptunk, de 30 patikát hívtam és mindenhol hiánycikk, majd júniusban kapnak csak. (Így ezzel a vakcinával kb júli közepére lenne normálisabb védettsége).


Erdőben nem igazán járunk, de kertesházban lakunk és kb minden játszi füves. Szeptembertől ovis lesz, minden ovi udvarán van fű nálunk és tuti kirándulnak is majd ősszel szerintem.


Elvileg van FSME-Immun Junior vakcina is, de ez egy 2009-es tanulmány szerint kevesebb védelmet nyújt, mint az Encepur Junior. A két vakcinát nem akarom majd "cserélgetni" az évek alatt.


Te beadatnád a helyemben a gyengébb védelmet adót most és minden évben vagy inkább ebben a szezonban be sem oltanád csak jövőre?



#kullancs #oltás #Encepur Junior #FSME-Immun Junior
2023. ápr. 17. 23:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! na en pont mast talaptam. Az fsmenel hmar maharabb magasabb a szeropozitivitas 90 x szazalek mint a masimnal ahol 1. oltas utan csak 60%. De az oltasi sor vegere mindketto 100%-os. (ez 2012-es).


Amugy meg azonos hatasmechaniznusu oltoanyag csirkeembriobol stb. igy mindketto jo.


Es mi a pegfontosabb (bar mellekes a kerdesed szempontjabol de szemetszurt), hogy azt ugye tudod, hogy ennek az oltasnak az ellenere amit nem uszhatsz meg, hogy minden egyes nap este atnezni a gyereked kullancs utan (amit eselyesebb hogy a kertetekbol szed ossze mint a jatszin), mert a lyme kor ellen ez nem ved es azzal sajnos egesz magyarorszag kullancsallomanya erosen fertozott azaz nagy esellyel lejetunk lymeosak egy kullancscsipestol ha nem idoben szedjuk ki a kullancsot.

(Tehat a kullancsenkefalitisz elleni vedelen ook es fontos), de a napi kullancskurkaszast muszaj megtartani a lyme is egy alattomos nehezen kikezelheto betegseg.

2023. ápr. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

Abstract

Tick-borne encephalitis (TBE) vaccination strategies to induce optimal seroprotection in children are under constant evaluation. This multi-center, randomized, controlled, phase III clinical study examined antibody persistence in children aged 1-11 y following two prospectively administered doses of either the FSME-IMMUN® Junior or Encepur Children® vaccines, as well as investigating the immunogenicity, safety and vaccine interchangeability of a third vaccination with FSME-IMMUN(®) Junior. A high level of antibody persistence was observed in all subjects 6 mo after the first of two vaccinations with either pediatric TBE vaccine. Based on both immunological tests and viral antigens used, slightly higher seropositivity rates and higher GMCs /GMTs were found in children vaccinated with FSME-IMMUN® Junior compared with those who received Encepur® Children. Seropositivity rates across all age strata combined six months after the first vaccination with FSME-IMMUN® 0.25 mL Junior were 95.1% as determined by Immunozym ELISA, 93.2% as determined by Enzygnost ELISA and 95.3% as determined by NT; compared with 62.6%, 80.5% and 91.0% respectively after vaccination with Encepur® Children. A third vaccination with FSME-IMMUN(®) Junior induced 100% seropositivity in both study groups and was well tolerated as demonstrated by the low rates of systemic and injection site reactions. Subjects who received either FSME-IMMUN Junior® or Encepur(®) Children vaccine for the first two vaccinations and FSME-IMMUN Junior® for the third showed a comparably strong immune response regardless of the previous TBE vaccine administered, demonstrating that two vaccinations with Encepur® Children can successfully be followed by a third vaccination with FSME-IMMUN Junior®. (2012-es kutatas)

2023. ápr. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mimàr kb 2 3 hónapja kaptuk meg a 2 db ot hogy legyen védettsége.

Nálunk csak kora tavasszal olt a Doki ,hogy amire kell meglegyen a kellő védettség

2023. ápr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lehet cserèlgetni…

Én sem szeretem. De mi is kénytelenek voltunk


Amúgy az encepurt csak hitegetik, hogy lesz..

1,5 éve sem volt azóta sincs

2023. ápr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pingvin patikában vettünk Encepurt. Átkérték egy vidéki gyógyszertárukból. Szerintem érdemes ezzel is megpróbálkozni.
2023. ápr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igazából 41 patikát hívtam, messzebbieket is, írtam e-mailt a Benunak, felkerestem egy oltóközpontot, de sehol nincs vakcina. Egy helyen azt mondták, hogy tavaly június óta ígérgetik nekik, hogy kapnak, de mégis "beszerezhetetlen".


Itthon tudnám őt nézegetni gyakrabban kullancsügyileg meg sokat itt nem lenne fűben, még játszit is találhatnánk olyat lehet, ahol nem füveskedne, de szeptembertől az oviban kikerülhetetlen, minden ovi füves a környéken, így beszéltem a gyerekorvossal és kiváltottuk az FSME-ét.

2023. ápr. 18. 22:00
 7/8 A kérdező kommentje:

Akinek ez aktuális: egy gyógyszertár azt mondta, hogy az FSME beszerzése is kérdéses már náluk + egy másik gyógyszertár azt is mondta, hogy ami jön belőle készletre azonnal le lesz foglalva.


Encepurt majd június elejére várnak sok helyre.

2023. ápr. 18. 22:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszi az infót…

🥰

2023. ápr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!