Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hányás-hasmenés vírust ko...

Hányás-hasmenés vírust ko lehet védeni?(Hányás fóbiás anyuka vagyok)

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 éves,ma reggelre lett beteg.Már rég nem voltak benne ebben a betegségben a gyerekdim,de amikor igen akkor én is elkaptam.

Én gyerekkorom óta rettegek a hányástól..Most is minden bajom van...pedig egész nap együtt leszünk.

Ki lehet valahogy ezt védeni?maszk,fertőtlenítés segít?

Úgy szégyellem ezt a félelmemet...de nem tudok tenni ellene semmit..😔


2023. máj. 12. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Hát, ezek többsége a hányás részecskékkel terjed. Ha fertőtlenítesz, akkor csökkenteni tudod az esélyét, de kivédeni 100%-osan nem, hiszen ha a gyerek telehány egy lavórt melletted, ott lesz aeroszol. Inkább attól függ hogy mennyire vagy fogékony.


Jobbulást nektek és úszd meg, fóbia nélkül is utálatos vírus ez.

2023. máj. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Mégis hogy lehetne kivédeni szerinted?

Max ha elköltözöl míg beteg a gyerek...

2023. máj. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. máj. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát vagy sikerül vagy sem. Én olyan 10-ből csak 2-szer kaptam el, két gyerek, a nagyobb kamasz már. Rá kell szólni mindig, hogy mosson kezet. 2-3 napig gyakran és fertőtleníteni érdemes, WC-t, kapcsolókat, csapokat, kilincseket és forró vízzel mosogatni.
2023. máj. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Óvodásom volt benne már 2-3x ebben a hányós vírusban, szerintem szervezet függő. Én egyszer kaptam el tőle, akkor is 1x hánytam és 1 napig feküdtem olyan gyengének éreztem magam, és csak aludtam egész nap, míg a férjem mindig elkapta tőle, és ő bizony 2-3 napig rosszul volt. Szerencsére a kisfiam is túl szokta vészelni 2-3 hányással és hogy 1-2 napig laza a széklete, de csoporttársai közül vannak olyanok akik rendszeresen kórházba kerülnek ha elkapják. Van aki fogékonyabb rá, van aki jobban bírja.
2023. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
En elkaptam eddig legtobbszor. Viszont, ha elkapod, az egy ujabb lehetoseg a felelem csokkentesere (exposure therapynak hivjak).
2023. máj. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát én is kaptam már el és nem csökkent a fèlelem,sőt..
2023. máj. 12. 13:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy lehet ettől félni? Hánysz egyet kettőt,aztán majd abba marad. Napi minimum 5x hánytam egy nap 18. hétig. Rossz volt,de nem kaptam tőle sírógörcsöt.
2023. máj. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Talán úgy,hogy egy gyerekkori tramumám volt ezzel kapcsolatban..

Baromira nem könnyű ez..

2023. máj. 12. 18:25
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as vagyok sajnálom,ha megbántottalak. Remélem,hogy előbb utóbb rendeződni fog benned ez a dolog. Pszichológusra nem gondoltál még? Lehet,hogy segítene. Hányni senki sem szeret,de attól még nem normális rettegni tőle. Ne szégyelld egyébként,hanem próbáld leküzdeni. Én pl. a pókoktól féltem,de már annyira,hogy állandóan azt néztem,hogy merre vannak. Egyszerűen meguntam és beszereztem egy jó nagy szőrös madárpókot. Alapvetően szeretem az állatokat így nem tudtam volna elnézni,hogy elpusztul nálam így elkezdtem róla gondoskodni. Ahogy egyre inkább megismertem rájöttem,hogy nem fog megenni nem fog bántani. Fél év alatt eljutottam odáig,hogy sikerült kézbe vennem. Nyilván ez a hányás dolog másabb,de fóbia ez is,viszont le lehet küzdeni,ha szeretnéd.
2023. máj. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!