Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Anyukák vaspótlásra ti mit...

Anyukák vaspótlásra ti mit adtok a 3 éveseteknek ?

Figyelt kérdés

Próbáltam a maltofer szirupot , de nem issza meg kiköpi .

Aztán vettem provio multikid csokit abban is van vas , az sem jött be .

Tegnap vettem béres vas gumivitamint , de azt se hajlandó megenni .

Tudom , tudom ..zöldséggel és gyümölccsel vigyem be a vas adagot , de azt sem hajlandó megenni.

Gyerekem sni-s és válogatós nagyon kevés az az étel amit megeszik .

Ha valaki ugyan ebbe a cipőben van kérem segítsetek

Nektek mi vált be vaspotlasra?



2023. máj. 15. 07:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%

Miért akarsz neki vasat adni? Normális étrend mellett nincs rá szüksége.

Ha meg tényleg vashianya van, akkor az orvos ír fel megfelelö szereket. A szabadon kapható akármik meg eleve nem érnek semmit, azon kívül, hogy sokba kerülnek és borzasztó ízük van.

2023. máj. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Vasat akkor kell pótolni, ha azt a vérvétel eredményeként az orvos javasolja, az pedig fel is fogja írni az erre megfelelő szert és az adagolást.
2023. máj. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
A lepontozók csak egy icipicit gondolkozzanak és nézzenek utána, mi lehet a vas tuladagolas következménye
2023. máj. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%

3-as: tökéletesen igazad van, csak a legtöbb anya addig jut csak el, hogy a gyerek "nem eszik eleget" - azaz nem eszik többet, mint amire szüksége van, de s"szomszédé" többet eszik, a gyerek "sápadt" - pedig csak soha nincs zabad levegön, a gyerek "gyönge, fáradékony" - ami nem csoda a sok édesség, Dörmi, provio multikid csoki, stb, amiben semmiféle értékes anyag sincs, csak tömény cukor, cserébe túlfütött lakásban van állandóan, a szabadba nem mehet ki, mert "megfázik" - a valóságban meg a szülö lusta kimenni a gyerekkel, stb.

Ehelyett töltik veléjük a sok kuruzslószert, ami ugyan nem ér semmit, cserébe még több cukor kerül a gyerekbe, ha meg netán mégis lenne benne vas (vagy egyéb, amit reklámoznak), a túladagolás ugyanúgy életveszélyes, mint az igazi vashiány, csak ezt nem tudja a legtöbb ember.

2023. máj. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A husit sem szereti? A vörös húsban is sok vas van. Vagy esetleg a szirupot belekeverni üdítőbe, Kububa? Csak ne tejes italba, mert a tej hátráltatja a felszívódást.
2023. máj. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Vashiányos, vagy csak te gondolod?
2023. máj. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Voltunk vérvételen és kiderült, hogy vashiányos! Nem magamtól szeretném.tömni q gyereket vassal .

Dr nő írt fel maltofer szirupot , de nem issza meg.

Kedves 5 sajnos nem eszi meg a vörös húsokat. Szenzoros a gyerekem és nagyon válogatós, így nehéz a dolgom .

2023. máj. 15. 10:56
 8/14 anonim ***** válasza:

Bab, lencse, borsó- főleg a lencse, annak a legmagasabb a vastartalma. Maj, pisztácia, tojássárgája.


Az orvoshoz is vissza lehet menni, megkerdezni, mit ajánl a maltofer helyett. Ha nagyon súlyos a vashiany, injekció lesz a vége, az pedig nagyon nem kellemes

2023. máj. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Béres cseppet, az én lányom is alig eszik. Bele lehet tenni gyümölcslébe, nem veszi észre.
2023. máj. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Próbáltam a béres cseppet , sajnos kemény lett a kaki tőle.

Hiába kínálom rengeteg zöldséggel, gyümölccsel nem fogadja el ... de nem adom fel:) próbálom mindig kínálni gyümölccsel . Jobb szeretném termeszetes úton kerülne a szervezetébe a vas.

Nem súlyos a vashiánya hál isten. Azt mondta a dr nő, hogy van egy kis vashiánya (mivel az eredményt neki küldik én nem láttam sajnos ) így javasolta a maltofer szedését

2023. máj. 15. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!