Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 éves még nem tudja kifújni...

2 éves még nem tudja kifújni az orrát, orszívót nem engedi, mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Télen, amikor beteg volt, használtunk orrszívót, de az annyira traumatizálta valamiért, hogy utána hetekig rémálmai voltak róla, nem tudott aludni, visszatartotta a kakit...és azóta is retteg a hangos, berregő dolgoktól. Szóval az kizárt, hogy újra kiszívjuk neki. Gyakoroljuk az orrfújást, de az meg nem megy neki. Orrspraytől ugyanúgy fél, mint az orrszívótól. Van bármi más opció orrdugulás ellen?

2023. jún. 16. 13:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%
Bármilyen halk orrszívó? Plüssökkel bemutatva, esetleg tarthatja ő is, egyéb ilyesmi ötletek is tök jók. Gyerekosztályon dolgozom,nagyon nehezen viselik a gyerekek nyilván,de muszáj,ha máshogy nem,lefogva. Pedig ott központi szívó van, ami mélyebbre megy. Nekem is van lányom, kellemetlen,de ez az ő érdeke. Nem egy gyerek bekerült ügyeletbe,ahol a szülő közölte,hogy nem akarta leszívni, cserébe lett jó kis szövődmény,ami miatt egy hetes vénás antibiotikum kúra kellett,az kellemetlenebb volt..:(
2023. jún. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezen a Nosiboo orrszívón nem gondolkodtatok? Sokat olvastam róla, állítólag hatékony és csendesebb, mint egy porszívó.
2023. jún. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%

Brendonban van szájjal szívó. Sajna muszáj kiszívni, legtöbb gyerek retteg tőle. Anyósom is könyörgött, sírt, hogy ne tegyem, csak traumatizálom.de a ki nem szedett cucc rosszabb mint h fél tőle.


Magyarázd el neki, jatszátok el.

Ebben a korban lefogtam, de később már maga hozta, hogy szívjuk ki

2023. jún. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézzük ezeket!
2023. jún. 17. 06:03
 15/16 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte hasonló a helyzet. Javult azóta nálatok valamit? :( szintén 2 éves kislány anyukája vagyok
2023. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Azóta szerencsére nem volt beteg, de még mindig fél az orrszívótól. Néha eszébe jut és megemlíti.
2023. szept. 10. 14:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!