Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szülők, nálatok is igaz az,...

Szülők, nálatok is igaz az, hogy többet vagytok betegebbek?

Figyelt kérdés
Mármint mióta gyereket van, és pl hazahozzák a náthát, influenzát

2023. júl. 7. 09:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

7 vagyok. Leginkább köhögés, torokfájás, én 2x kaptam el valami olyan nyavalyát, hogy annyira begyulladt a torkom, mandulám, hogy 4 napig nyelni nem bírtam, fülemre is ráment valami vagy 3x, 1x hányás hasmenéses vírust is kaptam el. Férjem a tipikus influenza szerű betegséget lázzal, de vagy 5x biztos benne volt .

Poén, hogy a gyereknek se voltak ilyen durva tünetei, ő "csak" torokfájás, köhögés, orrfolyás egyenként, vagy együtt is, viszont állandó jelleggel, alig járt oviba, de 3 nap alatt visszafertőződött, és nekünk is hozta haza...

2023. júl. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
11 hasonló az arány nekünk is, férjem maradt itthon vele, és persze ő is lázzal torokgyulladással influenzás tünetekkel kapja el. Vagy lesz baromi náthás, aztán meg úgy kellett mennie dolgozni, ti otthon tudtok maradni amikor ti vagytok betegek a férjeddel?
2023. júl. 7. 13:39
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

11 vagyok. Én még itthon vagyok a kisebbel ő most kezdi az ovit, úgyhogy eddig megoldottuk. Férjem hol szabit vesz ki, hol táppénz, hogy ne legyen gond belőle.

Most kéne visszamennem, de így nem fogok tudni. Remélhetőleg kb jövőre mindenki túl lesz a nehezén, akkor majd megpróbálom a részmunkaidőt. Addig is van egy kis kiegészítő home office munkám, de nem állandó, viszont azt kb tudom betegen is csinálni.

2023. júl. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
13 értem, mi, és főleg a férjem kénytelen menni
2023. júl. 7. 13:50
 15/16 anonim ***** válasza:
Én amúgy is ritkán voltam beteg, de a gyerekek óta még ritkábban. Sőt, egymástól se mindig kapják el. Pl amikor a korházból hazamentem a 3. gyerekkel, a legnagyobb pont beteg volt. Valami háynós hasmenős izé. De egy wc-nk van és egy fürdőszobánk. Nem is tudtuk elkülöníteni. Nyilván nem puszilgattuk, de velünk volt. Se az újszülött baba, se én nem kaptuk el. Lehet, hogy ez hajlam kérdése, hogy mennyire fogékony az ember az ilyenekre.
2023. júl. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A férjem igen, de nem tudom, hogy feltétlen a gyerek “miatt” van e így, mert ő alig beteg.


2021 márciusában kezdte a bölcsit, 2022 szeptembertől ovis, a gyerek 4x volt összesen beteg, az is csak felső légúti és kevesebb, mint egy hét alatt átment rajta… na a férjem az elkap mindent is azóta, pedig 10 éve együtt vagyunk és előtte talán 2x volt megfázva.

Én 3.5 éve egyáltalán nem voltam beteg, pedig rám jellemző tavasszal-ősszel.

2023. júl. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!