Kinek mi a tapasztalata hasonló lázzal?

Figyelt kérdés
Októberben lesz 2 hónapos a kislányom, hajnalra belázasodott. 38,6 és 39,1 között van a laza. Ha le is megy 37,5-re kb 1 óra múlva megint lángol a kis teste. Jó kedve van, eszik is egész szépen. Az ügyeleten a telefonba annyit mondtak, hogy 2 fajta kupot kapjon 3 óránként meg a hutofurdot és,hogy valószínűleg vírus. Nem igazán vagyok megnyugodva. Igazából sosem volt még laza, csak egyszer minimális oltás után. Semmi más tünete nincs.

2023. júl. 30. 16:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Flamborint és nurofent kapott eddig
2023. júl. 30. 16:55
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul írtam, 2 éves lesz októberben.
2023. júl. 30. 16:57
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Mi a kérdés? Én 6 óránként szoktam nurofen szirupot adni és az általában hatásos. Ha jól érzi magát, akkor nem gond a láz, attól gyógyul, persze eleinte minden szülő parazik tőle.
2023. júl. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás, nálunk ennyi idősen a három napos láz vírus okozott ilyet.
2023. júl. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tuti nem adnèk kúpot, ès ha nincs rosszul nagyon, nem is làzcsillapìtóznàm.

Ha ez az első betegsège, akkor rèmisztő lehet, de simàn kialussza.

2023. júl. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ha tényleg 2 hónapos lenne, akkor lenne okod megijedni. 2 évesnél nem. A magas láz egyáltalán nem jelez súlyos betegséget önmagában. Ha új tünet, pl. kiütések jelentkeznek, konzultálj azonnal az ügyelettel újra. De ennyi. Hagyd pihenni a kicsit, le fogja küzdeni ezt a banális vírusfertőzést. Az alvás most neki a legjobb gyógymód.
2023. júl. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a megnyugtató válaszokat.
2023. júl. 30. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!