Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyire jellemző, hogy a...

Mennyire jellemző, hogy a gyerekvállalás után beteges az egész család?

Figyelt kérdés
Kicsit nehéz körülírnom, de mi van ha mindkét szülő ügyfelezik, netalántán ahol eleve beteg emberek vannak pl egészségügyben. Tömegközlekedik, egész nap emberek között van és még a család is nagy mellé. Közben van 2 óvódás gyermeke. Akkor nincs egész egyszerűen az az érzése, hogy valamit állandóan elkap valaki mindig. Szóval úgy érte, hogy folyamatosan ki van téve annak, hogy megfertőződjön és aztán persze hazavigye a családtagoknak. Milyen tapasztalatotok van erről, vagy csak gyertek panaszkodni esetleg.

2023. aug. 4. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van egy 2 évesünk és terhes vagyok a második babával, szóval nincs még intézménybe járó gyerek. A férjem az egészségügyben dolgozik, és bár én otthon vagyok a gyerekkel, nonstop betegek vagyunk. Ha valami baci/vírus terjed a városban azt a férjem tutira hazahozza nekünk :D nem tudom mi lesz ha még a gyerekek is ovisak lesznek, most júniusban 1 hét betegség 1 hét egészség váltakozott, lehet akkor soha nem leszünk egészségesek 😂
2023. aug. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nálunk 5 és 3 kerekítve, eüben dolgozom, de nem betegek mellett ráadásul, de mindent elkapok, feleségem ügyfelezik hivatalban, szintén elkapja néha az aktuális bacikat néha, a gyerekek meg az oviban.
2023. aug. 4. 11:40
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legutóbb olyan 13-14 évesen voltam beteg, ha nem korábban, mármint ilyen rendes lázas, orvosságot igénylőn beteg, nem az a fajta, aki este megiszik egy NeoCitrant aztán másnapra már jól van, max szopogatja a torokfájós cukorkát. Egészen addig, amíg a nagyobb lányom közösségbe nem került. A bölcsiben amit elkapott, azt hazahozta nekünk is, és esküszöm én gyakran rosszabbul viseltem, mint a lányom. Egy hányós-hasmenős vírusnál a lányom napközben hányt talán 2x és ennyi volt, engem a férjem éjszaka úgy kapart fel a fürdőszoba padlójáról, majdnem a mentőt hívta rám, mert elájultam. Minden kis megfázás, nátha, az visszaköszönt nálam is. A férjemnél valamivel ritkábban, de ő is gyakran elkapta ezeket a nyavalyákat. Most nyári szüneten van a nagy, szeptemberben kezdi az ovit, a kicsi még nem jár közösségbe, szóval most az utóbbi 3 hónapban jól vagyunk, de előre félek, mi lesz itt ősztől. A nagyobb gyerek a covid idején született, elzárások meg minden alatt, azóta mindketten távmunkából dolgozunk/dolgoztunk, előtte viszont a bejárás az irodába, még ha tömegközlekedtünk is, akkor sem érintette mélyen az egészségünket, szóval nálunk elég egyértelmű a kapcsolat a betegeskedés és a gyerekek közösségi élete között :D
2023. aug. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!