Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kellett már valakinek vizelete...

Kellett már valakinek vizeletet gyűjteni 1 év körüli gyerektől?

Figyelt kérdés

Sajnos valami húgyúti fertőzés lehet a háttérben, voltunk orvosnál, írt ki kenőcsöt, de mondta, hogy jó lenne vizeletmintát leadni.


Vettünk hozzá egy ilyen vizelet gyűjtő zacskót.


Elvileg oda kell tapasztani, rá a pelenka, és mindezt hajnalban célszerű, mert reggeli kellene.


Mivel még nem bilizik, így nem egyszerű.


Elméletben így megvan a folyamat, kíváncsi vagyok, van-e itt valakinek tapasztalata e téren?


2023. szept. 18. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Kisfiú vagy kislány? Nekem fiam van, úgy sikerült, hogy tudom, a zuhany hangjára mindig pisil. Lemostam a kérdéses részt, ráragasztottam a zacskót, odaállítottam a csupasz gyereket a kád mellé, és elkezdtem bohóckodni a zuhannyal. Hamarosan hallottam a csorgást. Hűtőbe raktam a zacskót, míg nem indultunk az orvoshoz.


Szerintem fölösleges hajnalban vacakolni vele, az enyém felkelés után kb. fél órával pisil.

2023. szept. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Mind a 2 gyerekemmel kellett.

Fiammal nem volt nehéz. Bele a kukac, pelus fel, azt vártunk. Elsőre sikerült.

Viszont lányomnak nem tudtam. Hiába használtam el 6 zacsit. Szakszerűen felragasztva. Vagy lemozogta, vagy melléfolyt, vagy inkább órákig visszatartotta.

Mivel itt nem hugyuti baj volt, elengedtem ezt a témát.

2023. szept. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Kenőcsöt húgyuti fertőzésre????

Miféle HUTI az?

Egyébként 5 hónapos kortól 2 éves korig vettem vizeletet zacskóval havi rendszerességgel. Strapás. Főleg lánnyal. Fiammal egyszer kellett, az elsőre sikerült.

2023. szept. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Hideg kell hogy érje a kis hasát. Akkor pisil. Illetve a nefrológián mondták,hogy fújjuk a lányunk hasát. A hidegre általában pisilnek. Veseprobléma miatt 5 éves koráig jártunk nefrológiára.
2023. szept. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Kislány, azt elfelejtettem írni.

10-ig kell beérni a mintával, remélem sikerül reggel.


3.

Egyelőre egy kenőcsöt kaptunk, mert piros ott neki.

Aztán ha meglesz a tenyésztés, többet tudunk majd.😞

2023. szept. 18. 17:05
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
4es válaszomat miért pontoztátok le? A nefrológián mondták ezt,mindig le is vetkőztették,hogy a hűvös levegőtől hamarabb pisil. Be is jött mindig. Ha meg meleg volt,akkor legyeztük vagy fújtuk. Beindít valami reflexet.
2023. szept. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kipróbáljuk őket!
2023. szept. 18. 19:31
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Másfél évesen adtunk le vizeletet nem rég. A reggeli esélytelen, addigra tele pisili a pelust. Reggel átpelenkáztam, adtam rá zacskót, gyakran itattam, és a laborban vettem le neki, sokat pisilt.
2023. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!