Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Minden hurutus köhögésnél...

Minden hurutus köhögésnél adtok köptetőt a gyereknek?

Figyelt kérdés

A 3 éves gyerekemnek eddig még csak enyhébb köhögései voltak, de volt többször hurutus, fel is szakadt sok köhögésnél. Mindig mézet kapott és inhaláltunk Salvus vízzel.


Most, hogy elkezdtük az ovit jobban köhög, 10-ből 8x hurutusan. Kb 80-85%-ban hallom, hogy fel is szakad a váladék. Még nem kezdtem el neki adni köptetőt, csak mézet kap és inhalál. 2,5 napja beteg. A gyerekorvos asszisztense szerint adjam a Prospant, csak annyit mondtam neki hurutosan köhög, azt elfelejtettem, hogy legtöbbször hallani, hogy felszakad. Szombaton lett beteg, alapból szerdáig próbálkoznék a természetes gyógymóddal, csak utána köptetőznék, ha nem hallom, hogy felszakad. Úgyis mindig köhögni fog az ovis betegségektől, a Prospanban meg azért van egy picike alkohol, 3 hetente nem szivesen nyomok le belőle 7 napos kúrát.


Ti mikor szoktatok köptetőt adni? Ha halljátok, hogy hurutus, de nem szakad fel vagy ha felszakad, ha nem adjátok?



2023. szept. 25. 23:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Szia! Pont ma mentünk vissza a gyermekorvoshoz. Már 2 hete beteg a 2 évesem. Mostmár ő is hurutosan köhög. Az orvos azt mondta ne adjak neki semmit, nem is írt fel semmit. Rá is kérdeztem, hogy biztos nem kellene-e vmi, és megerősítette, hogy nem. Egyébként én is mézet adok neki napok óta, de kérdés volt bennem, hogy kell-e köptető. Ezek szerint nem.
2023. szept. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Ha hurutosan köhög, minek a köptető? Akkor magától is pont azt csinálja a szervezete, ami a köptetőnek is a célja/eredménye lenne.
2023. szept. 26. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem eléggé produktív a köhögés és elhuzodik, akkor igen. Mondjuk én acct meg hasonlókat adok, ami meg is töri a nyákot, nem csak termelteti, de bármelyik beválik.
2023. szept. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3 gyerek.

Lándzsás útifűt adok, hurusra és szárazra is. Csak emellett tudnak éjjel nyugodtan aludni, és kiválóan oldja a hurutot

2023. szept. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Igen. Ha nem kap,belázasodik,hörghurutot vagy tüdőgyulladást kap.
2023. szept. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, minden alkalommal kap.

Hiába köhög hurutosan, az nem garancia arra, hogy felköhög mindent magától.

Ha meg nem jön fel minden, simán tüdőgyulladás, láz, egyéb mellékhatás lehet, arról nem is beszélve, hogy köptetővel pár nap, nélküle hetekig is elhúzódhat.

2023. szept. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Engem anyukám mindig hányásig köptetett gyerekként, ezért nem szeretem a köptetőket, csak a természeteseket. Most először 3 év után elkezdtem neki adni, mert alvásnál is küzdött a köhögéssel, egyre kevesebb hurut szakad fel és ott van valami fura hang a köhögésében amit eddig csak más gyerekeknél hallottam.
2023. szept. 26. 10:07
 8/12 anonim ***** válasza:
A lándzsás útifű a legjobb, van belőle alkoholmentes is, ha eg ennyire zavar. 😊
2023. szept. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Laikusok válasza hasznos volt, az orvosé meg nem...🤷
2023. szept. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az orvossal nem beszéltem csak az asszisztenssel. Az orvos és a gyógyszerész keresztanyukám is azt mondta, hogy a méz és a Salvus víz kombó nagyon jól köptet, ezért nem használtam soha eddig mást, de ezek most ide kevesek, hallom most már a köhögésén is. A döntésemet nem a kommentek, hanem a reggeli köhögő-koncertje befolyásolta. Viszont sajnos (vagy nem sajnos) sokszor többet segítettek a laikusok nekem, mint az orvosok. Több éves eü problémámat oldotta meg pl a pénzügyes főnököm, 3 orvos meg félrekezelt és ez csak 1 példa a 100-ból.🙄
2023. szept. 26. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!