Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A gyerekorvos váltás hogy...

A gyerekorvos váltás hogy működik?

Figyelt kérdés

Mikor az első gyerek született, benn laktunk a városban. Automatice ahhoz került, aki nekem volt a gyerekorvosom. Örültem, mert az én időmben (30vagyok, 18éves koromig nála voltam) iszonyú jó orvos volt.


Fiunk 2 hónapos korában leköltóztünk vidékre, de őt megtartottuk.


Viszont egyre jobban úgy érzem, hogy nem értek egyet a mostani gyógyításával. Olyan inekciókat tesz kötelezővé, ami nem az.

Ha gyógyszert ír, kb a legdrágábbat.

A stílusa lekezelő lett.

Részletezhetném még.

Nagyon gondolkozom, hogy áthozom a gyereket a körzetishez.


De ennek mi a menete?

Mert nem szeretnék a mostanival összeveszni, vagy épp megindokolni neki a váltás okát.


2023. okt. 4. 19:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszéled a dokival akihez átakaraz mennni hogy elvállal e és ő átkéri az iratokat ( vagykarton vagy nem tudom hogy mondják)magához
2023. okt. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a régihez nem kell visszamennünk
2023. okt. 4. 19:21
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy kell, mint felnőtt háziorvosnál. Hívd fel a gyerekorvost, akihez szeretnétek tartozni. Mondd el, hogy hol laktok (ha körzeten belül vagytok, köteles elfogadni az átjelentkezést), eddig kinél volt a gyerek TAJ-kártyája és nyilván kérni fogják a gyerek TAJ-számát is. Én (magam, felnőtt számára) akkor jelentkeztem át, amikor egyébként is mennem kellett, de talán szerencsésebb előtte telefonon felhívni őket. Ha ragaszkodnak a személyes megjelenéshez (pl. hogy meggyőződjenek arról, hogy valóban arra jogosult kéri a gyerek átjelentését) akkor menj el a megadott időpontban, és legyen nálad a személyi igazolványod, meg a gyereké is. Persze nagy valószínűséggel ezeket nem fogják kérni, de legyen nálad.

Indokolni nem kell! Ha ott laktok, akkor úgyis természetes lesz mindenkinek, hogy oda akarjátok vinni.

2023. okt. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Csak olyan gaznak érzem, hogy otthagyom a másikat. Aki születésemtől ismer.

De ténsleg nem tudok vele elégedett lenni.

2023. okt. 4. 19:29
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem is fogsz vele találkozni. Egyébként meg ha elköltöztetek, ez annyira természetes dolog, hogy aligha fog meglepődni rajta.
2023. okt. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4 éve költöztünk 😅
2023. okt. 4. 19:33
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is az lett volna az érthető, hogy amelyik közelebb van ahhoz mész.
2023. okt. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Aki volt eddig a körzetisünk, hozzá semmiképp nem akartam. Volt vele rossz tapasztalatunk, illetve a helyi ismerősöktől is csak rosszat hallottam róla.

Emiatt maradtunk.

Viszont kb 3 hónapja új körzetisünk lett. Őt mindenki dícséri.

2023. okt. 4. 19:44
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, ahogy leírták. De ez egy szerencsés helyzet, mert simán ráfoghatod a távolságra.Egyszerűen nem akarsz már a beteg gyerekkel ingázni és kész.

Nekem azért van már 1000éve egy teljesen alkalmatlan orvosom, mert akihez átmennék, egy rendelőben van vele, ráadásul egy műszakban, így rohadt ciki lenne ott ülnöm a régi dokim orra előtt 😕

2023. okt. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok.

Amikor elköltöztem a város másik részére, még évekig visszajártam az előző orvoshoz. Aztán egyrészt ő is egyre nehezebb természetű lett, másrészt én is eluntam, hogy betegen keresztülutazzak mindig a városon.

Szóval nem automatikus, hogy költözés után azonnal vált az ember. Egy darabig még megszokásból visszajár, aztán ahogy egyre jobban zavarja az utazás, akkor rászánja magát a váltásra. Más meg évekig nem megy orvoshoz, addig érthető módon nem is foglalkozik vele (jó, tudom, kisgyerek az más).

2023. okt. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!