Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Volt köztetek aki úgy döntött...

Volt köztetek aki úgy döntött csak egy rotarixet adat be a gyerkőcnek?

Figyelt kérdés

Lassan egy hónapja hogy megkapta de azóta minden este fáj a hasa, egész nap görcsösen feszít és pukizik, előtte nem volt hasfájós egyáltalán. Orvos szerint ez pont elhúzódó tünete lehet, így valószínű az oltás okozza.

Mivel ennyire megviseli mondta ha gondolom engedjem el a másodikat, védettsége így is lesz csak nyilván nem akkora mint 2 oltás esetén.

Mit tanácsoltok tapasztalt anyukák?


2023. nov. 2. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Én nem adatnám be a helyedben. A rotavírus a legtöbb esetben amúgysem halálos kimenetelű, nekem a védőnőm 1 halálos esetről tud, de ott pont kapott oltást a gyerek, mivel nálunk állja az önkormányzat az árát, így szinte mindenkit leoltanak. A gyerekorvosom is miután beadta elmondta hogy ő nem adatta volna be a gyerekének mivel nagyon megterheli a szervezetüket és ha elkapja akkor durvább esetben is kórház és infúzió, de nagyon elenyésző az akinél ez komolyabb problémát tud okozni. Amúgy az a gyerek aki meghalt ő kórházban kapott még el valami fertőzést és így a kettő együtt okozta sajnos a halált, de ez annyira ritka, hogy ennél még az autóbaleset is gyakoribb. Szóval én ezeket mérlegelve tuti nem adattam volna be így utólag, szerintem akkor ha így reagált az elsőre a másodikat nem érdemes beadatni, mert a második általában durvább is, legalábbis nekünk ott jött ki nagyon a mellékhatás.
2023. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is a “nem” felé hajlok, az orvos szintén nekem is azt mondta hogy nem szokta ajánlani az oltást pont a tünetek miatt, plusz van még olyan hányós, hasmenős vírus ami ellen nincs oltás de ha elkapja ugyanolyan beteg lesz tőle sajnos, mint a rotától…
2023. nov. 2. 20:58
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

A kisfiam elkapta nyáron a vírust, az orvos lebeszélt minket annak idején az oltásról.

Kórházba is került, infúziót kapott 3 napig, eléggé sokkos állapotba kerültünk mind. Én meg közben 34hetes terhes voltam, el is kaptam a vírust, fogytam is 2 kilót. A legrosszabb a vészes hányás volt, nagyon féltünk hogy kiszárad a fiam és rettegtem hogy a stressztől idő előtt elindul a második baba. A második gyermekem megkapta az első rotatixet és bár néhány napig küzdött a kakilással és szorulása volt, ez össze sem hasonlítható azzal a félelmemmel és aggódással amit a kórházi napok okoztak nekünk. Én ezek után oltáspárti vagyok.

2023. nov. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ami veletek történt. :(


1 db oltásunk már van, a második a kérdés csak számomra. 10 napig hasmenése volt, most meg ahogy fent is írtam minden nap szenved…

2023. nov. 2. 21:36
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
1 oltással szart se érsz, feleslegesen szenvedett. Ha már megkapta, kapja meg a másodikat.
2023. nov. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Mi beadattuk.

Csecsemő és gyermekápolónő vagyok, volt olyan rotás gyerek a karjaimban, akit ha 1 órával később hoznak be, akkor már nem tudtuk volna megmenteni.

De sajnos bőven voltak olyanok is, akiket tényleg nem sikerült megmentenünk.

2023. nov. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
1es, minket lebeszélt a gyerekorvos, majdnem belehalt a fiam, közel 2 hetet voltunk kórházban, ebből 4 napot intenzíven.
2023. nov. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Ha elsőt megkapta akkor már nem mindegy? Ez van az oltás mellékhatása szükséges rossz de jobb mint intenzívre kerülni mint tesóm. Annyira kiszáradt hogy nem találták a vénáját és agyon szúrták,mennyivel jobb mint egy szuri🙄
2023. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%
8 nagyon kompetens lehetsz, ha azt se tudod hogy ezt nem szurjak
2023. nov. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsi annyi oltást kapott a gyerek hogy tököm tudja már melyiket adták szurival és melyiket nem,de azt tudom hogy ez a betegség nagyobb szívás mint az oltás mellékhatása volt...
2023. nov. 6. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!