Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért nem kéri egy szülő az...

Miért nem kéri egy szülő az ingyenes SMA szűrést?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy cikket, hogy mióta újszülötteket szűrnek SMA-ra ingyenesen, a szülők 74.3%-a kérte. Ezek szerint az 1/4-e nem.

Miért lehet ez? Még egy plusz szúrást sem jelent a babának, sima vérvétel keretében veszik le hozzá a vért.

Ismertek olyat, aki nem kérte, noha már elérhető volt ingyenesen? Esetleg ti magatok sem kértétek, vagy kérnétek a babátoknak, ha abban a helyzetben lennétek?



dec. 8. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A 74,3% egy újonnan bevezetett szűrővizsgálatnál jó arány. Sokminden van abban a 25,7%-ban. Lehet tájékozatlanság (nem tudják, hogy veszik, nem ismerik stb esetleg fel sem ajánlották), lehet valami annyira gyorsan ellátandó történt, hogy a legkisebb gond volt ezen agyalni (koraszülés, intenzív terápia kellett, átszállítás stb legrosszabb esetben pedig elhunyt a baba pár órásan, naposan. Az is élveszülésnek számít, ha 1 óra múlva már halott, mert a születés pillanatában életben volt).
dec. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nekem már várandósságom alatt adott róla nyomtatványt a védőnő tavaly (idén februárban szültem), de a kórházban, szülés után is jártak kitöltetlennel körbe mindenkinél.

Ezért furcsállom, hogy valaki hogy marad le erről az infóról. Persze azt elhiszem, hogy nem mindenhol ilyen alapos a védőnő, meg a kórházban sem foglalkoznak ennyire vele.

dec. 8. 12:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyes vagyok. Sógornőm augusztusban. Amikor rákérdezett, hogy mi van az SMA szűréssel, levették-e már, mert nem mondtak neki semmit, hogy mit írjon alá, akkor derült ki, hogy nem kapott nyilatkozatot senkitől 🤷🏼‍♀️. Biztos ez egy ritka eset, de megtörtént.
dec. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ha abból indulok ki, hogy engem pl a kötelezőkről sem tájékoztatott senki, nem csodálkozom.

a védőnőnek én mondtam el, mikor milyen vizsgálatokra kell mennem, mert fingja nem volt. pedig hosszú évek óta van a pályán.


sztk-ba jártam, ott sem mondtak sosem semmit, hogyan tovább.

dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es: burokban élsz, szerinted egy borsodi zsákfaluban élő terhes nő mivel van tisztában? Meg az ottani védőnőnek nem az a fő baja, hogy tájékoztassa

a leendő szülőket erről, hanem mondjuk, hogy nincs folyó melegvíz ott, ahová az újszülöttet hazaviszik, vagy anyuka herbálozik, vagy apuka veri anyukát terhesen. Még ha a kezébe is nyom valamit a védőnő vagy a kórház, kérdés, hogy elolvassa-e stb. Én csodálkozom, hogy ilyen magas az arány, ez kifejezetten magas. Én elég tájékozott vagyok, de én pl. most vagyok terhes, XIV. kerület, semmit nem kaptam, nem hallottam róla. :(

dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem tudtam róla, hogy már ingyenes és senki nem mondta. Pontosabban mielőtt elmentünk volna a kórházból, a szobatárstól tudtam meg, hogy lett volna rá lehetőség. Az anyagcserezevaros szűrés előtt kellett volna jeleznem.
dec. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mint a négyes. Ha nem kérdezek mindent, semmit se mondanak maguktól. Akiben kérdés se merül fel, mert nem tájékozott, honnan tudná?
dec. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol en a mai napig nem tudom, hogy megtortent-e a vizsgalat. Odaadtam a nyilatkozatot, szoltam kulon 2 embernek is, hogy vegezzek el a vizsgalatot, de egy oket se mondtak, rohantak tovabb.


Es a korhazban senki nem mondott rola semmit, ha nem lett volna nalam a nyilatkozat kitoltve, vagy ha elfelejtettem volna odaadni, mert 100 fele jar az agyam, fel se tunik ugymond senkinek, informacioatadas 0.

A szobatarsam pl tolem tudta meg, hogy egyaltalan van a szuresre lehetoseg. En egyebkent a vedonomtol tudtam, a nyilatkozatot is tole kaptam meg szules elott.


Bar ez aprilisban volt, talan akkor meg egy fokkal ujabb volt ez a dolog, mint most, passz.

dec. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a szobatársam nem kérte. Azt mondta, őt és a férjét már vizsgálták, nem hordozók, felesleges vizsgálat a babánál. Hogy tényleg így volt-e, azt nem tudom.
dec. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!