Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ez utalhat refluxra? Esetleg...

Ez utalhat refluxra? Esetleg tej érzékenységre?

Figyelt kérdés

Kisfiam rettenetes alvó. Óránként ébred fel sírva. Sokszor fel kell venni, sétálni kell vele. Este kap tejitalt és éjszaka 1x. Általában utána alszik kb.2 órát nyugodtan. Utána kezd sírni, vergődni.

Utalhat ez refluxra, vagy tejérzékenységre?

Mellé borzalmas evő is.


jan. 10. 08:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
mennyi idős?
jan. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Napközben is ezt csinálja?

Azért is sírhat sűrűn, mert a kezedben alszik el, ringatás közben, és egyedül nem tud visszaaludni.

jan. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Napközben nem. Nappal általában alszik szó nélkül, vagy max.1x fel kell venni.

Másfél éves. Este melléfekszem, úgy alszik el. De éjszaka hiába fekszem mellé, fel kell venni. Meg nagyon sokszor álmában sír, forgolódik, aztán alszik tovább. Olyankor nem ébred fel.

jan. 10. 09:45
 4/17 anonim ***** válasza:
43%

Ha érzékeny lenne, napközben is panaszkodna. Hát akkor nem fel kell venni, hanem te szoktattad hozzá, hogy felveszed minden nyikkanásra.

Olvasd végig, pont tegnap volt egy hosszú vita ebben a témában. Én már hozzá sem szóltam, mert láttam, hogy esélytelen volt

meggyőzni a szuperanyukákat 😃

jan. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Az lemaradt, hogy ha mellette maradok, vagy átviszem a mi ágyunkba, akkor is csinálja. Szóval nem azért, mert eltűnök mellőle.

Nyilván fogzásra is gondoltam, de azért 1 éve folyamatosan nem jöhet a foga. Szóval nagyon ritka a jobb éjszaka. És olyankor is annyival jobb, hogy nem óránként ébred, hanem mondjuk 2 óránként.

jan. 10. 09:52
 6/17 A kérdező kommentje:
Meg nem minden nyikkanásra van azért felkapva. Először mindig próbálom csitítani, simogatni. Van, amikor bejön. Attól függ, mennyire ébred fel. :)
jan. 10. 09:54
 7/17 A kérdező kommentje:
Ja, meg ugye nap közben nem iszik tejitalt. Szóval ott nem tudom megmondani, hogy ha inna, mi lenne.
jan. 10. 09:55
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az érzékenységi panaszok meg a reflux napközben is jelen lennének, ébren is.

Nem lehet, hogy csak nagyon mocorgó a babád és álmában beszél? Nekem orvos mondta anno,hogy ne vegyen fel és ne kezdjek el beszélni hozzá, mert pont én ébreszrem fel ilyenkor. Csak kukucskáljak be és látni fogom, hogy alszik. Tényleg így volt. Már 10 éves. Még mindig hanggal jár, ha fordul álmában 😀

jan. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

Akkor adj neki próba képpen reggel tejitalt, nézd meg mi történik utána.

Valóban lehet, hogy éjszaka megfekszi a gyomrát.

jan. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Van olyan is, hogy magyaráz valamit, és ahhoz nyafog. Azt nemrég kezdte még pluszban. 😅

De amikor fel kell venni, akkor rendesen sír.

Napközben annyi, hogy nem igazán eszik. Elég rossz étvágyú, borzasztó kevés dolgot eszik meg. Mennyiséget meg nem is eszik. Maximum pár falatot.

A lányom is rossz alvó volt, de ennyire nem volt brutális. Próbálom kitalálni, mi lehet. Most már több,mint 1 hónapja jóformán együtt alszunk, mert olyan sokszor kel fel, hogy mire mennék vissza a saját ágyamba, addigra fent van újra.

jan. 10. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!