Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Olyan szülőket keresek,...

Olyan szülőket keresek, akinek a kisbabája fiatalon valami miatt oxigénhiányt szenvedett? Mennyire volt alacsony az oxigénszint és meddig tartott? Lett-e maradandó következménye?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen szüles körüli oxigenhiányra gondolok.

Az én kislányom beteg lett 1 hetesen. Emiatt 2 napig alacsony volt a szaturációja.

A legalacsonyabb 87-88% volt. De ez nem tartósan. Folyamatosan ingadozott, főleg 90-95 között, de olykor lement 88 köré egy-egy pillanatra. Végig aludt, akkor azt mondták hogy ekkora babánál alvás közben ez még épp elfogadható. Úgyhogy nem kapott oxigént, amit utólag nem is értek. Persze akkor a “sokktól” nekem ez nem igazán volt az agyamban.

Magától normalizálódott később. Ahogy jobban lett 97-99%-ra felment, maradt is. Szerdai napon került be, de aznap már nem volt jól, csütörtök estére teljesen normalizálódott neki.

(A szaturáció mellett magas volt a pulzusa és lázas is volt)


jan. 11. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem oxigénhiány. Ennek ahhoz semmi köze.
jan. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló! Akkor miért lehet mindenhol azt olvasni, hogy 95% alatt kóros az érték és bizonyos értéknél meg hypoxémia lép fel?

Nyilván a legkomolyabban kérdezem.. leírnád akkor hogy mikor beszelünk oxigénhiányról és a “mi” esetünkben a rosszabb értékek mit okozhattak? Vagy ha nem is nálunk de hasonló esetben mi lehet a jelentősége? Mert az agyba is kell az oxigén és biztos vagyok benne hogy nem véletlen van alsó határértéke a normálisnak.

jan. 11. 17:43
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Ebbe nem megyek így bele és nem is tudnám olyan szinten neked, úgy meg nem megyek bele,olvass utána. De száz meg száz gyerek kerül oxigénre évente, főleg egy RSV szezonban. Ettől nem lesz oxigénhiányos. Azért egy 80-90 szaturációnál ehhez több kell,ami ráadásul pillanatokra ugrál. Egyébként alvás közbeni érték ugrás is belefér,az nem tartós. Ha tartósan alacsony lett volna neki,biztos adnak oxigént. De ilyen pici értéknél semmi baja nem lesz. Emiatt ne aggódj. De hogy a kérdésre is válaszoljak,ismerek kettőt. Az egyiknél 2 évesen beleesett a medencébe, újra kellett éleszteni, sokára sikerült. Túl sokáig volt oxigénhiányos állapotba,ahol 0 volt a szaturácio, vérnyomás és minden! Sajnos sérült lett, szonda,stb,teljes ellátásra szorult még pár évig, amíg élt. A másiknál autóbaleset volt,ott is újraélesztették,stb. Ő is ugyanez a történet lett.
jan. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki oxigénhiányt szenved az nem jut oxigénhez, mondjuk mert nem lélegzik. Ez teljesen más dolog, mint a kicsit alacsonyabb veroxigen szint. Semmi baja nem lesz ettől a babadnak.
jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, egyetemet vegzett egeszsegugyiskent irom neked, hogy a kettonek SEMMI koze egymashoz.

Nyugodj meg, ne olvasgass, es ne kombinalj olyanokat amihez nem ertesz.

jan. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az oxigénhiány NEM egyenlő az alacsonyabb véroxigénszinttel. Szezont a fazonnal.

Lányom kétszer került oxigénhiányos állapotba. Egyszer születésekor, amikor túl hosszú kitolási szak miatt vákuumra került sor.

És még egyszer, amikor 7 hónapos korában komplikált lázgörcse lett, eszméletvesztés követően leállt a légzése, intubálták, lélegeztetve szállították az ITO-ra.

Maradandóan károsodott. Ne kívand magatoknak, inkább tájékozódj rendesen!

87-88-as szaturációt nyugalmi állapotban képes produkálni bárki, nem lesz tőle sérült.

jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bocsánat, nem akartam helytelen dolgokat írni. Én csak abból indultam ki, amit leírva láttam.

Emellett örülök, ha ez nem jelent amúgy jelentős problémát, így is elég hogy egy hetesen beteg lett.

jan. 11. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!