Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Meddig normális hogy állandóan...

Meddig normális hogy állandóan beteg?

Figyelt kérdés

2 évesem december óta folyamatosan beteg. 1 hetet volt januárban bölcsiben azóta megint itthon van már 5 hete mert a füle nem volt jó orvos nem engedte. Most végre elkezdett a füle rendbejonni engedte is volt erre egy ismerőstol elkaptuk az influenzat (látogatóba jött multheten, másnapra köhögni kezdett es lázas lett). A gyermekemen 4 napr rá jött ki, es azóta is lázas.


Teljesen tanácstalan vagyok, szoszerint egyik betegségből a másikba esünk. :( broncho vaxom kúrát 6 napja kezdte nyilván attól még nem várhatok csodát...csak érdekelne más is jart-e így.


febr. 17. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Tavaly kezdte fiam a kiscsoportot. 1 év alatt 3x volt beteg.

Viszont idén....

Ő középsős, a kicsi bölcsis.

A nagy: szeptemberben mononukleózis. 3hét itthon. Oktober influenza. Novembert megúsztuk. December hasmenés, 1 egész hetig hányt, ment a hasa. 2hét itthon. Január tüszős mandula gyulladás, 2hét itthon. 3nap ovi után köhögés, láz. 2hét itthon. Most ismét hasmenés, 1hete itthon van.


A kicsi meg utána. Hála isten ő fele idő alatt gyógyul.

Nekem múlthéten kijelentették, ha még1x beteget jelentünk, megkapom a felmondásom.

febr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ebben a korban ez gyakori. Jobbulast kívánok. Az én lányom volt így ovi és bölcsiben, még az volt a szerencsém, hogy anyukám akkor már nyugdíjas volt és itt lakik a közelben, úgyhogy sokszor ő volt itt a beteg gyerekkel.


Broncho v. ment nálunk is.


Aztán ahogy általános iskolas lett, szinte elvagtak, talán két évente volt itthon 3 napot, voltak olyan évek, több is, hogy 0 hiányzás volt a tanév során. Most gimis már, ilyen gond most sincs.


Kitartás, elmulik.


Vitamint vegyél neki, egészséges étkezés, folyadék, kinti program.

febr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Uhh ez is keménynek hangzik. :(

Nálunk novemberben kezdődött arcüreggyulladással, 2 hetet volt otthon utána 2 nap bölcsi után ismét jött egy takony, köhögés stb. Egész decemberben gyakorlatilag nem ment majd januárra rendbejott 1 hét után ismét takony, fülfájás 5 hetet volt otthon és most elkapta ismerőstol...ez újra 2 hét legalább. :(

febr. 17. 09:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kiscsoportos a lányom, decemberig gyakorlatilag egyszer volt beteg, de amióta januárban visszamentünk... két hetet volt eddig, folyamatosan itthon van.


Ezen a héten meggyógyult, már írtam hogy hétfőn megy, erre tüsszög és már folyik az orra, köhög. Hihetetlen.

febr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam februári, 2 évesen elkezdte a bölcsit, járt 1.5 évig.

Ez idő alatt 2x volt beteg, mindkettő ilyen enyhe köhögés-orrfolyás volt.

1-1 hetet volt itthon, de 3 nap alatt átment rajta teljesen.


Jött az ovi.

Kiscsoportban, rögtön októberben lázas lett, minden egyéb nélkül, de 2 nap volt az egész, ez is hétvégére esett, azt hiszem 2 napot itthon maradt és ment is oviba.

Utána decemberben volt egy majdnem egyhetes köhögős-orrfolyós történet, majd abbamaradtak a betegségek.

Szeptemberben elkezdte a középsőt, ment 2 hetet, majd kezdődött a betegségek sora.

Na, az nálunk is tényleg ez a 3 nap óvoda, egy-másfél hét itthon. Ha egy hetet ment, utána kettőt tuti nem.

Köhögés, orrfolyás, láz, hányás, hasmenés, fülgyulladás… mikor mi.

Ez konkrétan áprilisig így ment.

Most ott tartunk, hogy azóta egyáltalán nem volt beteg, lekopogom… de a héten 3 ! gyerek volt az ovis csoportjában a 24-ből.


A 6 éves státuszra el tudtunk menni a védőnőhöz, de a gyerekorvoshoz nem, mert a dr.nő jelezte, hogy jó, ha a közelébe sem megyünk a rendelőnek, annyi a beteg.


Szóval, egyáltalán nem lehet sajnos általánosítani, kitartás, és bízni abban, hogy egyszer jobb lesz.


Én konkrétan nem is voltam beteg, mióta a gyerek megszületett, amúgy sem jellemző, de tavaly ősszel elkapott egy ilyen torokfájós vírus, ami úgy ledöntött, hogy még magamnak is alig mertem beismerni, benne voltam vagy 3 hétig.

febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom már 5 éves, de tavaly is ez az időszak ilyen volt; meg idén is...
febr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!