Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Egy éves, örökmozgó kisgyerekt...

Egy éves, örökmozgó kisgyerektől hogyan vegyünk vizeletet?

Figyelt kérdés

Vérvétele lesz, kellene vinni vizeletmintát is.

A gyerekorvos nem mondott semmit, én meg nem kérdeztem, mert tudtam, hogy kapható vizeletgyűjtő-zacskó.

Vettünk is kettőt, ma délután akartunk venni tőle a holnapi vérvételhez pisit.

Az elsőnél rosszul raktuk fel elsőre, így már nem tapadt jól, kifolyt a pisi belőle, lejött az egész.

A második felrakása után bekakilt (nem számítottunk rá, mert délután már kakilt egyszer), megint lejött a helyéről az egész.

Nincs valami más módszer erre? Bilin nem marad meg, amúgy sem tudni, mikor pisil, épp azért megy vérvételre, mert keveset iszik és pisil.

Ahogy láttam, neki bele sem fér a zacsija rendesen lyukba, amiben elvileg benne kéne lenni a fütyinek meg a herezacsinak.


Most perpillanat nincs is több lehetőségünk, az ügyeletes patikában nem kapható ez a vizeletgyűjtő-zacskó, egy másikban vettünk.



márc. 10. 17:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Esetleg kádba állítani, megnyitni a vízcsapot, hátha a vízcsurgás megindítja...
márc. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
50%
A vízcsorgás CSAK AKKOR müködik, ha valaki pisilés közbenmegszokta ezt a hangot Pelenkás babánál nem!
márc. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom,kettes. 2 éves lányomnál alkalmaztam, nála működött... még pelenkás volt.
márc. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
40%
Hát... Ha nincs lehetőség a vizeket gyűjtő zacsira és a kádas módszer sem működik, akkor tiszta textil pelus az eldobhatóba, aztán szépen kicsavarod az üvegbe....
márc. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Az előbb bilin szépen ült, de semmi. Kijött velem, amíg én pisiltem a vécén, hát akkor engedte ki... mire odarohant az apja a bilivel, már kicsurgatta a járólapra...

Azt nem mertem felitatni, és kicsavarni, mivel nem lenne valami tiszta.


A textilpelusos-kifacsarós megoldásnál nem lenne gond, ha a textilből más anyag is belekerülne a mintába?

márc. 10. 18:15
 6/23 anonim ***** válasza:
23%
Ha tiszta a pelus, akkor max szösz kerül bele.
márc. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Hát akkor ez lesz a megoldás, köszönöm. 🙂

Talán éjjel lesz elég pisi hozzá, hogy ki is tudjam facsarni.

Max reggel még megpróbáljuk biliztetni...

márc. 10. 18:19
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Jézusom, el ne hidd már, hogy jó lesz a textilpelusból kicsavarva!🤣🤦‍♀️

Szerinted miért kell STERIL vizeletgyűjtő zacskó vagy tégely?


Gondolkodjatok már basszus, a textilpelenka akárhogy van kimosva, nem steril, plusz még össze is fogdosnád kicsavarás közben. Gondolkodni szoktatok?


Egyébként:

Egyikőtök fogja a gyereket és egy kis enyhén langyos, de inkább hűvös vízbe tartja a lábát. A másik meg tartja közben a fütyihez a STERIL vizeletgyűjtő alkalmatosságot. Nem, a bili sem jó erre. Végső esetben sterilizálj valamilyen kallódó üvegcsét és abba.


De ez most jó lecke arra, hogy megtanuld, ilyesmiből kicsi gyerek esetén 5 darabnál kevesebbet nem veszünk.

márc. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nekem lányom van, én felragasztottam, hát az se volt könnyebb mint a fiúknál, mert állandóan lejött. Aztán fogtam magam és kivágtam egy helyen a pelenkát és kivezettem rajta a zacsit. Valamennyit feltudtam fogni a vizeletből. Kb fél napom ráment.
márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%
Mi úgy csináltuk, hogy pelenkázáskor ráraktuk a zacskót, és az alhasát hideg nedvestörlőkendővel megsimogattuk. Ez kiváltotta a pisilést.
márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!