Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 hetente torokgyulladás, 2...

2 hetente torokgyulladás, 2 hetente antibiotikum?

Figyelt kérdés

Sorozatban ez a negyedik. 3 napot volt iskolában... 😞. December vége óta ez a negyedik (vagy ötödik?) lázas torokgyulladása.

Megint antibiotikumot fog kapni,mert megint lázas..


Mit tehetek érte,hogy ez megálljon? Elsős..

Nagyon nehéz itthon pótolni, betegen. Naponta 6-8 oldalt vesznek át. Matekból 4 oldal, magyarból pedig az írás rengeteg. Vigyem fül-orr-gégészetre?


márc. 11. 07:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%
Azt tudod, hogy az antibiotikumot nem lázra adják? Nem csoda, hogy ennyit beteg, ha folyton antibiotikummal tömitek. Egy idő után semmi nem fog hatni.
márc. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
19%
ha a kisgyereknek megvan még a mandulája akkor kikéne vetetni mert rámegy a gyulladás kisgyerek izületeire meg a fülére és elvastagodik a dobhártyája és megfog süketülni kérem vigye orr fül gégészetre és kérje ki az orvos tanácsát ebben az ügyben
márc. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Irass fel egy Lisac kúrát a dokival
márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

13!


Szedi. Épp 1 hete írta fel.

márc. 11. 11:11
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor adj neki időt hogy hasson, nálunk nagyon bevált.
márc. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Mondta most a doki, hogy a betegség alatt is adjam végig. Én is reménykedek, hogy használni fog..
márc. 11. 12:52
 17/23 anonim ***** válasza:
67%

Az antibiotikum nem lázcsillapító.

Vírusok is szeretnek akár 4-5 napig tartó magas lázat csinálni. Ez nem indokolja az antibiotikumot.

márc. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

JAJJ. Ennyire ne nézzetek már hülyének,basszus.


Mint írtam,azért kapott antibiotikumot, mert ha nem kap, tüdőgyulladása lesz. A felülfertőződés ellen kapja.


Már 4x volt a 8 év alatt. Nem kell ötödszörre is. Iszonyat legyengül olyankor..


Lázra Nurofent, Flamborint és hűtőfürdőt kap váltva.

márc. 14. 22:51
 19/23 anonim ***** válasza:
72%
Szóval 8 év alatt 8x volt beteg. Abból 4x tüdőgyulladása lett, 4x pedig sikerült megelőzni az antibiotikummal. Mert ezt írtad. Ha esetleg mégse, akkor jogosan nézünk hülyének, mert sok más esetben nem kapott antibiotikumot, mégse fertőződött felül. Akármennyire ragaszkodsz is hozzá, attól az ab. nem lesz megelőző szer, mint egy védőoltás. Arra viszont tökéletes, hogy szép lassan mindenre rezisztens legyen.
márc. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Nem 8x volt beteg. 4x volt tüdőgyulladása is tőle. De felsőlégúti neki folyamatosan van.

Mindegy,nem megyek bele az okokba,mert úgy látom, teljesen felesleges.

Kapja a gyógyszert, meggyógyul, aztán pár nap/hét múlva kezdődik elölről.

Immunrendszert senki nem tud neki adni sajnos. Hidd el, 8 év alatt, ha bármit lehetett volna tenni, már megtették volna az orvosok.


Amúgy láttál te már tüdőgyulladásos gyereket? Aki nem tud rágni (!), mert olyan gyenge? Hogy elalszik étellel a szájában,mert túl beteg,hogy lenyelje? Azt hiszem, nem!

Én átéltem. Már 4x. Nekem kellett ébren tartanom,hogy meg ne fúljon!

Na ezért kap antibiotikumot.

márc. 15. 07:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!