Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Másoknak is sokat beteg a...

Másoknak is sokat beteg a gyereke mióta óvodába jár? Ez tényleg normális?

Figyelt kérdés

Oké, tudtam hogy első évben folyamatosan beteg lesz. De ez már a második éve és egész február alatt talán 4 napot ment oviba. Amint visszament újra kezdődött a köhögés. Semmi komoly, de a köhögés folyton visszatért. 2x kapott antibiotikumot, utána megszűnt. Most visszament 4 napja de már megint köhög..

Gondoltam hogy komolyabb baj lehet, de ha szünet van semmi baja csak ha oviba megy.


márc. 14. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem nagy öröm, de nagyon is megszokott. Sőt, még alsó tagozatban is sokat fog hiányozni.


Aztán ez átfordul, lehet, hogy évekig nem lesz hiányzása betegség miatt.


A kisgyerekek könnyen elkapnak mindent, főleg hogy csomóan beadják a gyereket belázcsillapítózva, ha kis lázzal ébredt, taknya-nyála egybefolyva, sőt, olyat is hallottam, hogy "hát reggel hányt egy kicsit".


Persze a szülőkön is ott a nyomás, hogy ne maradjanak ki sokat a munkából, mindenki félti az állását, nem mindenhol van beugró nagymama sem. Ez viszont ide vezet.

márc. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen normális.És ha csak köhög,semmi egyéb panasz,az lehet a radiátoros fűtéstől,száraz levegőtől is.Amúhy az én gyerekemnek nagyjából az a menetrendje szeptember óta,hogy megy 4-5 napot,majd itthon van 1,5-2 hetet mire meggyógyul.Volt hányás-hasmenés,mindenféle felsőlégúti,lepkehimlő, kötőhártya gyulladás.
márc. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fiam középsős.

Kiscsoportban 3x volt összesen beteg. Most ovit vátottunk, szeptember óta katasztrófa. Havi 2x beteg, és egy betegség is majdnemcsak 2 hét. Katasztrófa.

márc. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Köhögésre miért kell antibiotikum??

Ezért beteg, mert egymás után kapja feleslegesen a gyógyszereket Ezzel még jobban szét cseszi az immunrendszert. Dehát Magyarországon a gyógyszeripar nagy pénz… De pont ezért nem kell egyből orvoshoz rohangálni, meg mindent beadni amit az orvos azert ír, hogy o pénzt kapjon érte.

márc. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk szintén ez van. Havi 1-1,5 hetet ha jár oviba, de pl a január úgy ahogy van kimaradt, decemberben is volt vagy 3 napot. Most középsős. Kiscsoportban is ugyanez volt, egy hetet se bírt ki soha.
márc. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk meglepően jól bírja (kopp-kopp), szeptember óta 3x volt itthon, abból 2x inkább csak elővigyázatosságból, mert ha már úgyis itthon vagyok a kistesóval, akkor miért ne alapon. De nálunk a köhögés/orrfolyás még nem is számít betegségnek, az óvónők is mondták, hogy amíg csak ennyi van, de egyébként semmi baja, addig vigyük nyugodtan, mert ennyi erővel októbertől májusig nem találkoznának a gyerekekkel. Nyilván láz, hasmenés, stb az más kategória, de egy kis nátha még belefér. A bölcsiben nem így volt, ott valóban az volt, hogy ha napi 2x már orrot kellett törölni, akkor délután mondta a gondozó, hogy másnap inkább ne vigyem. A mostani rendszerrel jobban egyetértek, bevallom :D
márc. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanez van nálunk is. Kb 3-4 hetet jár aztán megint egy hét itthon. Nem is csodálom, mindig van bent köhögő, orrfolyós gyerek, 28-an vannak a csoportban. Télen udvarra se viszik őket, mert ennyi gyereket képtelenség fel-le öltöztetni az overál és sapka, sál, kesztyű időszakában. Marad a csoportszoba, ahol köhögnek, mindent összefogdosnak. Hiába adok neki immunerősítőt, vitamint, ez sajnos szerintem általános probléma mindenhol.
márc. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyáron nyomass neki egy Broncho Vaxom kúrát. A kislányom tavaly februárban kezdte az ovit, addig egyszer volt a 3 életéve alatt beteg. Na februártól júniusig konkrétan folyamatosan. Aztán a gyerekorvos nővérem ajánlotta meg írt fel neki Broncho Vaxomot nyárra, végig csináltuk. Szeptemberben elkezdte megint az ovit, azóta 2 alkalommal volt beteg.
márc. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem ertem, hogy Mo.-n miert nem viszik ki az ovodaban a gyerekeket telen ??? Aztan csodalkoztok, hogy mindig betegek...


Eszaki orszagban lakom, telen is -20 fokig kiviszik oket, a babakat is, szkaado esoben is, szelben is, a nap 80 %- ban kint vannak, telen is !


NEM betegesek egyaltalan. Mindig amulva olvasom, hogy nalatok ennyire betegesek a gyerekek.


Nalatok, vagy ilyen lustak az ovonok, gondolom bent kavezgatni egyszerubb, vagy valami nagyon nagy gond van ...

márc. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, ezt mondom hogy bent rohadnak összezárva kb 30-an. Nem csoda hogy beteg a fél csoport októbertől májusig.
márc. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!