Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lepkehimlő esetén testvér is...

Lepkehimlő esetén testvér is itthon marad?

Figyelt kérdés
3 éves fiamon tegnap jöttek elő a lepkehimlőre utaló tipikus foltok, kiütések. Egyértelmű, hogy hétfőn nem megy óvodába. Viszont van egy 5 éves nővére, nála még egyelőre semmi tünet nincs. Ebben az esetben ő sem mehet oviba, mert valószínűleg ő is elkapta, csak még lappang benne a betegség? A másik, hogy a szülőket ez mennyire érinti? Egyikünk sem esett át soha a lepkehimlőn, mi mehetünk közösségbe, dolgozni (legalábbis egyikünk, mert vki a gyerekkel lesz itthon)?

márc. 17. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen szabály, hogy nem mehet, de én a nagyot se vinném 1hétig, amíg kiderül, hogy elkapta-e. Más kérdés, ha véletlenül megússza, de az oviban járvány van, elkaphatja akkor, amikor visszamegy. Az is bosszantó.

Mi tesómmal úgy játszottuk gyerekkoromban, hogy én kezdtem 2 hét bárányhimlővel, aztán ahogy meggyógyultam, jött tesóm. Mire ő meggyógyult, én jöttem 2 hét mumpsszal, aztán miután végeztem, ő 2 héttel.🙄 Gondolhatod, hogy örültek volna 8 hét táppénznek, ha anyámnak nincs segítsége.

márc. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
5-10 nap a lappangási idő, tehát nekem ondjuk egyértelmű, hogy senki nem megy sehová
márc. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Én vinném a nagyot.
márc. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt mondta a doki, hogy amikor megjelennek a kiütések, akkor már nem fertőz a lepkehímlő. Tehát a fiam (8 éves) nem is maradt itthon, amikor felfedeztem az arcán a nyomait, mert akkor már tök mindegy volt. De ő teljesen jól volt, nem volt semmi tünete ezen kívül. A kicsinél (4 éves) meg akkor jött ki, amikor amúgy is itthon volt más betegség miatt, így egyben "letudtuk" azt is. Most van lecsengőben a járvány a suliban és az oviban is, kb mindenki elkapta. Én úgy tudom, felnőttként is csak a terhes nőkre veszélyes, de rájuk nagyon.
márc. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%
Ha már úgyis otthon vagy miért vinnéd a nagyot? Gondolom nem azért szültél kettőt hogy lepasszold az egyiket. Főleg, hogy jó eséllyel fertőz.
márc. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
#5 Mondjuk mert óvodaköteles és ott van a helye? Ha a kistesó a lábát töri el (ne történjen ilyesmi, csak példa), akkor a nagy se menjen oviba 6 hétig? Igazán felfoghatnák már az ilyen hozzád hasonlók, hogy oviba vinni a gyereket nem lepasszolás, oda járnia KELL. Iskolába se vigye majd a nagyot, ha a kicsi beteg, tünetmentesen se, mert jaj szegény? Vagy majd felnőttként ha az egyikük táppénzen lesz, a másik se menjen dolgozni? Érdekelne, hogy hol húzod meg a határt...
márc. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
6os, huu valóban bele is fog halni a nagy ha nem megy oviba két hétig...Érdekes módon soha, egyetlen szülő se került még börtönbe csak mert otthon tartotta az óvodakölteles gyerekét. De kívánom neked, hogy minden szülő vigye a te gyereked közelébe a potenciálisan fertőző gyerekét, had legyetek otthon hónapokat. Remélem nem bántod ha a te gyereked óvodás társai mennek hányás hasmenéssel coviddal stb had fertőzzék le a tiéd, aki ha szerencséd lesz kórházba is kerül, mint az enyém csak mert anyuci lusta volt a másik gyerekét is otthon tartani.
márc. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 Ha az lett volna az egyetlen érved, hogy fertőző lehet, akkor abba nem kötöttem volna bele, mert az még igaz is. (Mondjuk akkor ennyi erővel ne csak lepkehímlőnél, hanem akármilyen más betegségnél se menjen az egészséges gyerek se, mert "hátha"?) De ez a "nem azért szültél kettőt hogy lepasszold az egyiket" ez qrva gáz duma, amikor már mindkettő óvodáskorú.
márc. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pont azért is gondoltam, hogy a nagy is itthon marad, mert simán fertőzhet. Meg ha már a kicsi is itthon lesz, olyan mindegy.
márc. 17. 13:40
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
Vinnem a nagyot! De ha a kisebbnek sincs egyeb mas baja, őt is! Mert amikor mar előjönnek a tipikus tunetek, mar nem is fertoz a lepkehimlo
márc. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!