Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vírus miatt kialakulhat...

Vírus miatt kialakulhat nehezlegzes / szapora legvetel?

Figyelt kérdés
asztmás ami nem rég derült ki nala , lassan 4 eves lesz . Torokgyulladása volt a napokba de már nem lázas csak köhög ( hurutos volt neki de mára már inkább olyan mintha csak irritáló lenne neki) elég sokat köhög , alvás közben szapora a legvetele a nyaka kevésbé húzódik be , a hasa egy kicsit .. kicsit faradekonyabb , étvágytalanabb de nyilván beteg volt most gyógyul e éhen csak a kohoges és a nehezlegzes .. nem rég jöttünk haza az ügyeletről ezekkel a problémákkal .. csináltam felvételt a légzéserol mikor aludt . Azt is mutattam az orvosnak és mondtam a dolgokat persze .. nagyon kedves és jó fej volt viszont nem gyerekorvos volt hanem valamilye más szakterületű .. szerinte nem nehézlegzés volt hanem csak a vírus miatt de javasolt teophylines kupot .. szóval az a kérdés a tapasztalt anyáktól esetleg szakmabeliektol hogy létezik ilyen ?! Én nagyon aggódom
márc. 22. 18:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
Nyugat Europaban lakom, itt a haziorvos NEM gyerekorvos, egyik sem, sehol, itt nincsen kulon. Gyerekorvosok kizarolag korhazban dolgoznak. Hidd el, ugyanugy ert hozza.
márc. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kruppnak nézz utána,olyankor gyakran behúz a bordák alatt és a nyaknál is légzés közben. Hörgőtágító gyógyszerrel lehet neki segíteni.
márc. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én gyerekkoromban, kb 14 éves koromig nagyon asztmás voltam. Minden orrfolyásnál, torokgyulladásnál előjött folyamatosan a nehézlégzés.
márc. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Es te kohogtel is fulladásnal? A gyerekem tegnap még hurutosan köhögott szépen de ma már egesznap úgy mintha irritálná neki ,se nem száraz se nem hurutos de elég sokat , illetve te ilyenkor ha nem használt a ventolin flixotide akkor milyen kupot használtál az oldasra? Köhögha ébren van ,ha elalszik akkor szaporan nehezen vesz levegőt
márc. 22. 20:31
 5/16 anonim ***** válasza:

A fulladás és a köhögés együtt jár. Ha asztmás roham van az ember autómatikusan köhög mellé akkor is, ha nem beteg.

Én nemhasználtam kúpot, sajnos ebben nemtudok segiteni. Nekem az ügyeletre kellett mennem és ott adtak be valami gyógyszert injekcióval. Attól egyhűlt a roham.

márc. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

1# Bocsi,ez hogy jön Magyarországhoz,ha te külföldi vagy? Itt pedig más a rendszer. Nem releváns ott mi van,ahogy az sem oda,hogy itt mi..


Kérdező,meghallgatta a doki a tüdejét? Légzésszámot számoltak,véroxigént? Meg most akkor kap puffokat? Kúpot adtak be? Sok itt a kérdőjel azért. Vírus is csinálhat amúgy,de azért nyilván innen senki nem fogja megmondani,hogy fullad és gond van,vagy éppen nincs semmi és a doki is azért mondta.

márc. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Meghallgatta, tisztának vélte , pulzusszám 110, veroxigenszint 96szazalek, legzesszam 17 .. mikor aludt akkor én 37et számoltam neki ..puffokat itthon kapott amik a köhögesen nem segítenek viszont kupot nem,van itthon teophillineses vagy prednisolon ha elalszik és elkezd fulladni valamelyikét használom majd ,ha kohogni fog alvás közben is akkor a másodikat de ha nem akkor a teophillineset .. bár azt még sosem kapott így nem tudom merjem e használni de az ugyeleten a doktor úr ezt ajánlotta inkább .. viszont mikor régebben be kerültünk fulladással (akkor csak nehézlégzés volt ) akkor többször már kapott prednisolonosat úgyhogy nem tudom 😔
márc. 22. 21:02
 8/16 anonim ***** válasza:
6# vagyok. Ezek azért szép normál értékek,amit mértek. Ha ráhallgatott az is nagyon jó.
márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha ezt ajánlotta,akkor én azt alkalmaznám kérdező. Végül is ő látta,vizsgálta. Nyugis éjjelt kívánok. Tudom mennyire nehéz,főleg ezek a légúti fulladásos dolgok,főként éjszaka,de túl lesztek rajta. Ha pedig úgy érzed nagy gond van és rosszabbodik,rosszul van,akkor meg doki újra. Kitartást. 6# voltam.
márc. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm 6os és bocsi de véletlenül a pontozást félre nyomtam :) viszont neked is jó éjszakát:)
márc. 22. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!