Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vihetem e a babámat sugárkezel...

Vihetem e a babámat sugárkezelt ember közelébe?

Figyelt kérdés
A családunkban az egyik nagyszülő rákbeteg, sugárkezelést kap, és attól tartok, nem sok ideje van hátra. Az egyetlen öröme az unokája, vagyis a 4 hónapos babánk. Nem tudom hogy mit tegyek, szívem szerint elvinném a babát hétvégenként (olyankor engedik haza a kórházból), mert láthatóan jót tesz neki, de annyira féltem a gyereket, hogy nehogy valami baja legyen. Megkérdeztem 2 orvost is, hogy mehetünk e babával látogatni, az egyik azt mondta nem, mert sugárzik ilyenkor a beteg, a másik meg hogy igen, így aztán teljesen tanácstalan vagyok. Volt esetleg valaki hasonló helyzetben, és ha igen mit csinált?

2012. jún. 12. 08:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én vinném. Nem lesz a babának tőle baja, a beteg nagyszülő pedig újra mosolyogni fog.
2012. jún. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
igen sajnos a nagypapának mindig van kemoja és látni akarja a gyereket visszük. nem fertözö!!!!
2012. jún. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
és nincs annál nagyobb boldogság amikor az öreg arcán megjelenik a mosoly vidd!!! ez az egyetlen boldogsága ne akard töle megfosztani ne magadra gondol!!!!
2012. jún. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Míg kemoterápiát kapott addig mindig vittük, csak most ez a sugárkezelés bizonytalanított el, pontosabban az orvosok, akik ellentmondanak egymásnak...
2012. jún. 12. 08:55
 5/12 anonim ***** válasza:
ha egy hét eltelt azóta viszem
2012. jún. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Pedig pont, hogy a kemotól kell jobban félni. Több helyen ilyenkor külön kérik, hogy a beteggel 18 éven aluli ne tartózkodjon egy háztartásban 24 óráig.

A sugártól nem kell félni.

2012. jún. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A kemotól nem kell félni, ha a gyerek bőre és a beteg bőre közvetlen nem érintkezik, amennyiben igen úgy felszivódnak a gyerekbe a kiválasztott anyagok! A sugárzás viszont "átmegy" a ruhán!!! 48 óráig NE vidd a babád a közelébe, hacsak nem akarod kitenni a sugárzásnak!!! Ugyan ez vonatkozik a radioizotóppal végzett vizsgálatokra is!

Egy biológus anyuka, rákos mamával.

2012. jún. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hétfőtől péntekig kap sugárkezelést folyamatosan 1,5 hónapon keresztül,uh akkor majd a vasárnap délutánokra időzítem a látogatást. Köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 12. 10:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy ismerősömnek volt hasonló problémája, neki a kisfiát nem engedték közel hozzá, akkor a nagyszülőknél volt a gyerkőc. Az apának mindenből külön kellett (étkészlet, tányér, pohár, stb.). Lehet jót tesz a nagyszülőnek, de inkább ne. legfeljebb kukucskáljon az ablakon keresztül, ezta nagyszülők ismegértik. Lehet gonosz vagyok, le lehet pontozni, szídni, de a gyereket nézve, én így gondolom
2012. jún. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Milyen orvos mondta, hogy sugárzik a beteg? Én még ilyen hülyeségről nem hallottam...
2012. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!