Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nektek volt már beteg fél év...

Nektek volt már beteg fél év körüli babárok?

Figyelt kérdés
Arra értem, hogy a fél év alatt.

2012. aug. 29. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Igaz az én fiam már két éves múlt, de az első betegség 3 hónaposan jött, aztán másfél éves koráig, szinte menetrendszerűen 3 havonta volt valami, azóta semmi baja. Most lesz bölcsis, kíváncsi vagyok az őszi-téli náthás szezont hogy fogja viselni. Sokat küszködtünk fülkürthuruttal, egyszer be is gyulladt neki, igaz akkor is már idősebb volt. Mit akarsz konkrétan megtudni?

Ugye nem azt, hogy ha egy éves kora alatt megbetegszik a gyerek, akkor az azt jelenti, hogy rossz anya vagy, mert ez hülyeség. Minden gyereknek van, ún beteges korszaka, kinek előbb kinek később, majd elmúlik. Nekem volt egy ismerősöm, akinek egyidős a lánya a fiammal. Ő mindig, ha megtudta, hogy beteg a fiam, igyekezett kihangsúlyozni, hogy az övé még soha nem volt beteg, csak kétszer náthás, de az nem számít. Akkor rosszul esett, mert kihallatszott a hangjából a rosszallás, de túltettem magam rajta. Mindig vigyáztam a fiamra, de vannak dolgok, amiket nem lehet elkerülni, sajnos.

2012. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem is hinnéd milyen jól esett a válaszod.

A kisfiam 6 hónapos, és most másodjára beteg. Először 5 hónaposan, és most, tegnap óta.

Igen, van, aki hangsúlyozza, hogy az őőőő gyereke soha nem beteg, meg olyan is van, hogy azt mondják, azért nem beteg a gyerekük, mert az anyatej csodája, meg hogy immunerősítő, stb.

Sajnos kb. 4 hónapig tudtam csak szoptatni, ezt most nem részletezem, nem ide tartozik. Csak ma megfordult ez a fejemben, hogy mi lett volna ha tovább szopik? Vagy más miatt sikerül így a betegeskedés?

Amúgy egy frankó kis krapek, mert már ül, és pár napja már fel is állt!! Ha valaki meséli, el sem hittem volna, de még arra is volt időm, hogy lefotózzam:))

2012. aug. 29. 14:10
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok ismét. Úgy éreztem, hogy ilyen van a háttérben. Na most figyelj. Én 6 hónapos koráig kizárólag szoptattam, mégis átesett két betegségen, ezek szerint az én tejem nem olyan csodás mint más-é:-) 7 hónapos korában elapadt a tejem, de ebbe sem halt bele.

A betegséget nem tudod kivédeni, csak ha hermetikusan elzárod a külvilágtól. Annak meg mi értelme van? Mellékesen meg minden betegség leküzdése során tanul, fejlődik az immunrendszere.

Gratulálok a fiadhoz, ügyes, hogy már ül, és felállt, na ez a teljesítmény.

2012. aug. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kisfiam 2 hónapos volt, amikor először beteg lett, megfázott. Utána 1 évig semmi. A kezdetektől tápszeres volt sajnos.

A kislányom 7 hónapos lesz, 3 és fél hónapos kora óta tápszeres, még egyszer sem volt beteg.


A barátnőm kislánya 2 évig anyatejes volt, és a kezdetektől minden betegséget, amit csak lehetett elkapott. Nem volt olyan hét szinte, hogy ne legyen beteg, vagy csak taknyos.

Szóval ne izgulj, nem anyatej-függő a dolog.

2012. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!