Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 10 hónapos gyermekem megfázott...

10 hónapos gyermekem megfázott. Házi praktikákat tudtok írni?

Figyelt kérdés
Elvittem orvoshoz,de másik orvos volt és csak köptetőt írt,neki.Milyen teát adjak neki,Kamilla ilyenkor használ.Nagyon folyik az orra rendszeresen szívom neki és Stérimár orrsprayt használok neki,köhög is és hőemlkedése volt csak,láza nem.

2012. okt. 2. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hagyma tea? :)
2012. okt. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt lehet adni neki?Hogy kell készíteni?
2012. okt. 2. 13:00
 3/13 anonim ***** válasza:
Orrcsepp, Cebion c-vitamin
2012. okt. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Köhögésre és légzést könnyítőnek nálunk nagyon bevált a Baby luuf balzsam hátra és mellkasra kenve. Az ágyának a fejrészét érdemes megemelni egy kicsit, mert az orrából hátracsorgó váladék is ingerelheti, köhögteti. ...és orrszívás gyakran, esetleg Nasopax orrspré.

Jobbulást!!

2012. okt. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

[link]



Az 5. pontnál van leírva a készítése. Én mindig ezt adtam a gyermekeimnek, nem volt tőle semmi bajuk. Bár én cukor nélkül adtam nekik. :)

2012. okt. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi is most vagyunk betegek, nekünk ezt írta elő a dokinéni:

3x3 ml Panadol (gyulladáscsökkentés miatt), 3x2,5 ml Rhinatiol baby (azaz köptető), Sterimar + orrszívás, 3x Nasivin baby orrcsepp.

Amit még alkalmaztam: hagyma tea, hársfa tea, (én mézet is tettem bele, elmúlt 1 éves). Baby luuf, Calcimusc, Cebion, párologtatás kamillával + 1-2 csepp eukaliptusz olajjal.

2012. okt. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,mindenkinek!
2012. okt. 2. 14:09
 8/13 A kérdező kommentje:
Most már hányt is szegénykém.Nem tudom mi lehet a baja...
2012. okt. 2. 19:25
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiam is 10 hónapos és 2 hete ugyan ez volt a baja....orrfolyás (nem túlzottan), köhögés, szerintem a köhögéstől hányás (nem sokszor), viszont láza nem volt. Ha még szoptatod, akkor te is egyél sok C-vitamint (akár 1000mg-t naponta) és szoptasd sokszor. A mi dokink nurofent javasolt, illetve ha felment volna a láza akkor 3 órával nurofen után panadol baby-t. Ezen kívül kapott sinecod cseppet lefekvés előtt, fenistil cseppet, sterimar orrspay-orrszívás, normaflore a gyógyszerek miatt, és ha már nem hány akkor cebion cseppek (ha hány akkor nem jó, mert maró hatása lenne a nyelőcsövében ahogy vissza bukja). Már meggyógyult, de sokáig megmaradt a köhögése. Én ezért kétszer elvittem 40 percre sószobába (ezt nem a doki javasolta) és elmúlt neki....viszont a családot szépen végigfertőzte, szóval csak óvatosan. Mihamarabbi gyógyulást a kicsinek! :)

2012. okt. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Gondolom voltatok dokinál már azóta... Hogy van a picur?

A hányás előfordulhat attól is, hogy neki még hátracsorog a torkán az orrváladék, és nem tudja úgy felköhögni sem... Nagyon ijesztő tud lenni amikor hánynak, de jobb, ha nem a gyomrát terheli a slájm.

2012. okt. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!