Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Anyatejes baba első kibújt...

Anyatejes baba első kibújt (felső metsző) fogain sárgás-barnás színeződés? Esetleg fordult nálatok elő ilyesmi?

Figyelt kérdés

2013. máj. 24. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálunk a kettes metszőkön van főleg. 2,5 éves, 1,5 évesen vettük észre az elszíneződést. Voltunk vele fogorvosnál, aki megnyugtatott, hogy bár nem túl esztétikus (ha meggyet eszik teljesen feketék lesznek a fogai a lepedék miatt), de nem okoz problémát. Baktérium vagy gomba okozza, ami mindenkiben van, csak valakinél ilyen látványos tünetet produkál. Rendszeres fogmosás, a későbbiekben akár le is tudja szedni, de vissza fog jönni, mert érzékeny rá a gyerek. Viszont a szuvasodást okozó baktériumokat távol tartja, csak úgy néz ki, mintha már eleve szuvas lenne a gyerek foga... Lehet páran majd megszólnak, hogy mosni kéne a gyerek fogát, meg ne adj annyi édességet (a miénk meg se eszi), de ne foglalkozz vele. Fogorvosnak azért mindenképpen mutasd meg, hogy nálatok is erről van-e szó.
2013. máj. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! 10 hónapos, csak ímmel-ámmal eszegeti a gyümit-főzit, szóval tuti nem a cukortól van, meg ahogy nőttek a fogacskák úgy láttam rajtuk a sárga foltokat a két felső egyes metszők közepén :S a többi nem olyan, nem is feltűnő.. fogacskákat is mossuk, de 6-7 hósan, amikor kibújtak a fogak, még szinte csak szopizott, már arra is gondoltam, én ettem olyasmit, amit nem kellett volna. De hasznos amit írtál, köszönöm még 1x! Orvoshoz max. ha nagyobb lesz, már akkor is ordít ha én akarom nézegetni a fogait :D
2013. máj. 24. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!